מחקר: 80% אחוזים מהאסירים בשווייץ מעשנים קנאביס באופן קבוע

שווייץ: מחקר חדש מצא כי רוב מוחלט של האסירים במדינה מעשנים מריחואנה על בסיס קבוע. הסוהרים לא מתלוננים.

המחקר, שפורסם בחודש שעבר, מצא שקרוב ל-80% אחוזים מהאסירים בשווייץ מעשנים מריחואנה באופן קבוע.

החוקרים ראיינו סוהרים ואסירים במדינה ומצאו כי רובם ככולם מתייחסים לעניין באופן חיובי. “בכל רגע נתון יש מישהו שמעשן כאן,” סיפר אחד הסוהרים.

האסירים דיווחו על מספר יתרונות בשימוש בקנאביס, ביניהם הקלה על כאבים, שינה טובה ומצב רוח חיובי יותר באופן כללי. החוקרים ציינו שהקנאביס יכול לעזור לאסירים גם עם חוויות פוסט-טראומטיות מהן רבים מהם סובלים.

כלא בשווייץ

על פי המחקר, גם האסירים וגם הסוהרים מעדיפים עישון מריחואנה על פני עישון טבק ו/או סמים אחרים. “סמים יכולים להרוג אותך, אבל עם קנאביס אתה לעולם לא תחשוב על להרוג את עצמך, לא?” אמר אחד האסירים.

אסיר אחר סיפר שהוא מאז ומעולם התייחס לקנאביס כחומר הרבה פחות ממכר מטבק. עם זאת, הנתונים הראו שטבק הוא החומר הנפוץ ביותר בשימוש בבתי הכלא במדינה.

גם האסירים וגם הסוהרים הסכימו כי השימוש בקנאביס הוא חיובי וציינו כי הוא חומר שמשרה שלווה. רבים מהם ציינו כי הם חוששים שמדיניות אכיפה קשוחה יותר על השימוש בקנאביס יוביל להתגברות האלימות והשימוש בסמים קשים. “אני לא חושב שיהיו פחות בעיות אם נאסור על שימוש בקנאביס,” אמר אחד הסוהרים. “למעשה הייתי אומר שיהיו יותר.”

החוק בשווייץ קובע עונשים מנהלתיים וקנסות כספיים בלבד על שימוש עצמי במריחואנה (עד 10 גרם) וקנסות כבדים יותר על החזקה שלא לשימוש עצמי וסחר בכמויות קטנות. סחר של מעל 4 קילוגרם עלול להוביל למאסר של 1 עד 3 שנים.

בארבעה מחוזות בדרום שווייץ התירו בשנה שעברה גידול של עד 4 צמחי מריחואנה לאזרח ולאחרונה אף אישרה ממשלת שווייץ גידול והפצה של המפ, הקנאביס התעשייתי (מתחת ל-1% THC ע”פ החוק השוויצרי).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר