מחקר: תאכל פטריות, תישאר מחוץ לכלא

מחקר ראשון מסוגו בחן האם שימוש בחומרים פסיכדליים כגון LSD ופטריות הזיה יכולים לעזור לשקם עבריינים משוחררים.

מחקר שנערך על למעלה מ-25 אלף איש במהלך ריצוי עבודות שירות למען הקהילה מצא ששימוש בחומרים פסיכדליים כמו LSD ופטריות הזיה שומרים את המשתמשים בהם מחוץ לבית הסוהר.

“התוצאות מספקות עדות מרשימה לקשר שבין שימוש בחומרים להתנהגות עבריינית,” כתבו החוקרים מאוניברסיטת אלבמה במחקר שפורסם בירחון לפסיכופרמקולוגיה. “התוצאות אף מחזקות עדויות קודמות על היתרונות של טיפול פסיכדלי ומנגחות את ההגדרות הפליליות המוצמדות לחומרים אלו כמו גם את התפיסה הרווחת הקובעת כי לחומרים אלו אין כל תועלת רפואית.”

על פי הנתונים שנאספו מ-25,622 בני אדם ששהו במסגרות שיקומיות ובעבודות שירות לקהילה בין השנים 2002 ל-2007 נמצא כי “עבריינים עשויים להרוויח מטיפול בחומרים פסיכדליים מאחר ובמרבית המקרים הסיבה למעורבותם בעולם הפשע היא כתוצאה משימוש בסמים”.

הממצאים הראו שרק 1% אחוז מתוך אלפי הנבדקים השתמשו בחומרים פסיכדליים, בעוד שימוש בקוקאין, אלכוהול וקנאביס היו הנפוצים ביותר בשימוש.

ראו: סודות הפסיכאדליה של סנטה-קלאוס

על פי הדיווח מצאו החוקרים שאלו שהשתמשו בחומרים פסיכדליים היו בעלי סיכון נמוך יותר להיכשל בתכנית השיקום לעומת אלו שלא השתמשו בחומרים פסיכדליים. הנתונים הראו שאלו שהשתמשו בחומרים פסיכדליים הפרו פחות את החוקים, הופיעו בזמן בבית המשפט והיו בעלי סיכוי נמוך יותר להיכלא בשנית.

במחקר נלקחו בחשבון מאפיינים רבים שעשויים היו להשפיע על התוצאות כגון מוצא, גזע, תעסוקה, מצב משפחתי, גיל, עבר פלילי, שימוש בסמים, מין, רקע חינוכי ועוד.

“אין לפרש את הממצאים כעידוד לשימוש בחומרים פסיכדליים,” כתבו החוקרים, “אך הם אכן מראים ששימוש בחומרי הזיה קשור לסיכון נמוך יותר לתוצאות הרסניות.”

“אנו מאמינים שהתוצאות מחזקות את הקריאה לפיתוח מחקר מדעי בנוגע לסוגי חומריםמיוחדים אלו,” סיכמו.

ראו גם: טריפ בריא: LSD יכול להיות טוב עבורך – מחקר
ראו גם: מומחים טוענים: “חוקי הסמים פוגעים בהתפתחות המדע”

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט