מחקר ראשון מסוגו: LSD יעיל לטיפול בחרדות

חוקרים משווייץ הודיעו השבוע כי במחקר שנערך לראשונה מזה 40 שנים נמצא ש-LSD יעיל לטיפול בחרדות. המחקר נערך על חולי סרטן סופניים אשר חוו התקפי חרדה מפני המוות.

במחקר פלסיבו כפול-סמיות שמומן על ידי ‘MAPS’, האיגוד למחקר פסיכדלי, נבחנו היעילות והבטיחות של טיפול LSD על חולים סופניים הסובלים מחרדות לפני המוות.

במחקר, עליו דיווחנו לפני חודשיים, השתתפו 12 מטופלים אשר עברו 30 “טריפים” של 10 שעות כל אחד במהלך חודשיים רצופים, זאת לצד תרפייה בדיבור שהתמקדה בחרדותיהם. “זו הייתה חוויה מיסטית שחלק נכבד ממנה היה מצוקה עמוקה מכל אותם זכרונות שהצלחתי להדחיק במשך השנים,” סיפר אחד המשתתפים במחקר.

אותם זכרונות נחשבו על ידי החוקרים כיקרי ערך כי איפשרו למטופלים להתמודד עם הרגשות והקשיים שהודחקו במהלך השנים.

טריפ LSD

השבוע פורסם המחקר גם ב’ירחון למחלות עצביות ונפשיות‘, ובו נכתב כי שנה לאחר סיום הטיפול הראו אלו שקיבלו מנות מלאות של 200 מיקרוגרם LSD שיפור של 20% אחוז ברמות החרדה שלהם, בעוד שבקרב אלו שקיבלו מנות פלסיבו נמוכות נמצאה עלייה ברמות החרדה. אותם מטופלי פלסיבו הורשו לקבל מנות מלאות לאחר סיום המחקר בכדי לטפל בחרדותיהם גם כן.

פיטר גאסר
ד”ר פיטר גאסר, מנהל המחקר

“המחקר היה מוצלח מאחר ולא נמצאו כל השפעות שליליות הראויות לציון,” אמר על פי הדיווח מנהל המחקר, ד”ר פיטר גאסר. “כל המטופלים דיווחו על שיפור אישי בעקבות הטיפול והתוצאות היו יציבות גם לאחר הטיפול ולאורך זמן רב.”

“חוויית ה-LSD שלי החזירה הרבה רגשות אבודים ובטחון,” סיפר פיטר, מטופל אוסטרי שהשתתף במחקר. “חוויתי הרבה תובנות פסיכולוגיות ורגעים חסרי זמן בהם היקום לא נראה כמו מלכודת אחת גדולה, אלא כהתגלות של יופי ושלמות.”

“המחקר הזה הוא היסטורי ומסמל את התחדשות חקר ה-LSD כטיפול פסיכותרפי,” אמר ד”ר ריק דובלין מנכ”ל ארגון MAPS. “התוצאות החיוביות והעדות לבטיחות של טיפול זה מוכיחים ללא ספק שנדרשים מחקרים נוספים ומקיפים יותר.”

במחקר אחר שפורסם לפני כחצי שנה נמצא עוד כי בניגוד למה שמקובל לחשוב, שימוש קבוע ב-LSD לא מוביל לבעיות נפשיות ואף עשוי לתרום רבות לגמילה מוחלטת מאלכוהול. “לא נמצא כל קשר משמעותי בין שימוש קבוע בסמים פסיכדליים, או שימוש ב-LSD במהלך השנה האחרונה, לבין התגברות בעיות נפשיות כאלה או אחרות,” סיפרו החוקרים. “נהפוך הוא – במקרים אחדים נמצא כי השימוש בחומרים פסיכדליים נקשר לאחוז נמוך יותר של בעיות נפשיות.”

צפו: כך פסיכדליה יכולה להציל את חייכם
ראו: טריפ בריא: LSD יכול להיות טוב עבורך – מחקר

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי