מגלגל...

מחקר: קנאביס לחיזוק הזיקפה ובעיות אין-אונות

מחקר שווייצרי חדש מצביע על כך שייתכן וקנאביס יכול למנוע בעיות זיקפה ואין-אונות בקרב אלו הסובלים מבעיות כולסטרול.

אחת הסיבות הבולטות לבעיות זיקפה ואין-אונות היא אחוזי כולסטרול גבוהים, אשר עלולים לחסום את מעברו התקין של הדם ולהחליש את זרימתו לאיבר המין. במקרים אחדים עלול הכולסטרול לגרום לחסימה מוחלטת של הורידים מה שעלול להוביל לאימפוטנציה קבועה.

מחקר חדש שנערך בשווייץ ופורסם בירחון האימונולוגיה מסביר כיצד מריחואנה יכולה לעזור גם במקרה זה.

החוקרים הצליחו להפחית בעיות זיקפה בעכברים בעלי אחוז כולסטרול גבוה (היפרכולסטרולמיה) בעזרת גירוי של קולטני הקנבינואידים CB2 – קולטנים הנמצאים במקומות רבים בגוף האדם, כמו גם באיבר המין.

אחרי שלושה שבועות של טיפול נלקחו דוגמיות ביולוגיות מהעכברים שהראו רמות נמוכות יותר של פיברוזיס (גידול לא תקין של רקמות) ובעיות אחרות הקשורות לכולסטרול.

“לסיכום, הפעלת קולטן ה-CB2 (בעזרת קנבינואידים) הפחיתה בעיות היסטולוגיות המקושרות לבעיות זיקפה בעכברים בעלי רמת כולסטרול גבוהה – זאת לעומת עכברים אשר לא קיבלו את הטיפול.”

למרות שעדיין מדובר בשלבים מוקדמים, המחקר נותן זווית נוספת על הקשר שבין קנאביס לתפקוד מיני. עד כה, המחקר היחידי שנערך על בני אדם בנושא זה מצא שלמריחואנה עשוי להיות אפקט אפרודיזי (מעורר תשוקה). עם זאת, מחקרים מסויימים שנערכו בשנות ה-70 של המאה הקודמת מצאו קשר בין שימוש בקנאביס לירידה ברמת הטסטוסטרון.

רבים מאלו המנוסים בצריכת קנאביס מעידים כי השימוש בו גורם להגברת הרגישות ועומק החוויה ויעיל מאוד לגירוי ושיפור יחסי המין. הקנאביס היה בשימוש כחלק בלתי נפרד מטקסי הטנטרה בהודו העתיקה.

ראו: קנאביס – ויאגרה טבעית לשיפור חיי המין
ראו: מריחואנה וסקס: שילוב קלאסי

איזה קנאביס אתה?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר