מגלגל...

מחקר: צרכני מריחואנה רזים ובריאים יותר

מחקר חדש מחזק את מה שניתן לראות במציאות: צרכני מריחואנה קבועים הינם רזים יותר מאלו שלא צורכים מריחואנה כלל. בנוסף מצא המחקר כי המשתמשים במריחואנה הינם בעלי רמות אינסולין וגלוקוז נמוכות יותר.

מחקר חדש שפורסם בירחון הרפואה האמריקני מצא כי שימוש במריחואנה, למרות שידועה כמעוררת תיאבון (מאנצ’יז), יכולה לעזור לאנשים לשמור על גזרה דקה ורזה.

החוקרים בחנו את השפעות הקנאביס על התהליכים המטבוליים וגילו התאמה בין שימוש במריחואנה להיקף מתניים צר. התוצאות הראו שבנוסף להיותם רזים יותר, צרכני המריחואנה היו באופן כללי בריאים יותר מאלו שמעולם לא צרכו מריחואנה.

במחקר השתתפו למעלה מ-4,600 אנשים, מתוכם 12% אחוזים משתמשים במריחואנה באופן קבוע ו-42% אחוזים סיפרו שהתנסו במריחואנה בעבר. הממצאים הראו כי אלו המשתמשים במריחואנה באופן קבוע הינם בעלי הקף מתניים צר יותר, מדד מסת גוף (BMI) נמוך יותר וכן רמות אינסולין וגלוקוז נמוכות יותר. תוצאות דומות נראו בקבוצת אלו שהשתמשו במריחואנה בעבר, אך אלו שמעולם לא צרכו מריחואנה הראו תוצאות אחרות לחלוטין.

מחקר נוסף נדרש בכדי להבין את מקור ההבדלים ולבחון האם אכן הסיבה להם היא השימוש בקנאביס אך מחקרים שנערכו בעבר הציגו גם כן תוצאות המחזקות את הטענה כי שימוש בקנאביס תורם לשמירה על משקל תקין: בשנת 2011 פורסם מחקר במגזין האפידמיולוגיה האמריקני אשר מצא כי 22% אחוזים מאלו שלא צורכים קנאביס היו בעלי משקל עודף ואילו רק 14% אחוזים מאלו שכן צורכים קנאביס (אלו המעשנים 3 פעמים בשבוע ויותר) היו בעלי משקל עודף. מחקר אחר שפורסם בשנה שעברה (2012) מצא כי עישון מריחואנה מגביר שריפת קלוריות, מפחית את כמות הכולסטרול בדם ומנטרל את השומנים בכבד. בחודש מאי השנה (2013) פורסם מחקר שמצא כי שימוש בקנאביס אף מגן מפני סוכרת.

בסיכום המחקר נכתב כי יחד עם השינויים במדיניות חוקי הקנאביס במדינות שונות, על רופאים להיות מודעים להשפעות החיוביות של השימוש במריחואנה על מחלות שונות כגון סוכרת נעורים. “מצאנו ששימוש קבוע במריחואנה מתקשר עם רמות נמוכות יותר של אינסולין והקף מתניים צר יותר,” סיכמו החוקרים.

גם זה בטח יעניין אותך

ראו גם: קנאביס משפר את תפקוד המוח ומסיר תאים פגומים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר