מחקר נסיוני בקנאביס הוביל לפריצת דרך בחקר סרטן השד

העיתונות באוסטרליה מדווחת על פריצת דרך בחקר סרטן השד בעקבות פרסום תוצאותיו של מחקר נסיוני שמצא כי THC, הרכיב הבולט בקנאביס, הצליח להקטין גידולים מבלי לפגוע בתאים בריאים. עם זאת מדגישים החוקרים כי נדרש מחקר קליני נוסף.

מניותיה של חברת הקנאביס הרפואי האוסטרלית ‘זלדה’ (Zelda) זינקו השבוע במדד ה-ASX המקומי בעשרות אחוזים, ימים ספורים בלבד לאחר שהצטרפה אליו כשבאמתחתה גיוס מוצלח של 4 מיליון דולר, זאת בעקבות חשיפת פורמולציית שמן קנאביס שפיתחה ועשויה להימצא כטיפול אפשרי לסרטן השד.

על פי הדיווח בעיתון היומי ‘ווסט אוסטרליאן’, החברה, מהעיר פרת’, הציגה את תוצאותיו של ‘מחקר נסיוני’ וקבעה כי נוסחת שמן הקנאביס שפיתחה, העשירה ב-THC, נמצאה כיעילה בהקטנת גידולים של סרטן השד. “מחקר נסיוני בקנאביס הוביל לפריצת דרך בחקר הסרטן,” מפרסם העיתון.

במחקר שנערך על עכברי מעבדה מדווחת החברה כי פורמולציית שמן הקנאביס שלה, העשירה ב-THC הרכיב הפסיכואקטיבי הדומיננטי בקנאביס, הצליחה לחסל סוגים שונים של תאי סרטן השד מסוג ‘אדנוקרצינומה +HER2’ טוב יותר מאשר THC טהור וטוב לא פחות מהתרופה ‘לפטיניב’ המשמשת לטיפול במחלה – וכל זאת מבלי לפגוע בתאים הבריאים.

המחקר, שנערך על ידי ‘זלדה’ במשך 6 חודשים בשיתוף עם חוקרים ספרדים מאוניברסיטת מדריד בראשם הביוכימאי ד”ר מנואל גוזמן והמומחית לחקר הסרטן ד”ר כריסטינה סאנצ’ז, הוא מחקר קדם-קליני בלבד ובחברה מודעים לכך שנדרש מחקר קליני כדי לאמת התוצאות.

“בינתיים אנחנו אוספים את המידע הראשוני בשדה מחקר זה ואנחנו נרגשים מאוד מהתוצאות ומנתונים שעוד עתידים להיחשף,” צוטט יו”ר החברה הארי קרליס (Harry Karelis).

יש לציין שזהו אינו המחקר הראשון שמוצא השפעה חיובית של קנאביס על סרטן השד ומדי שנה מתפרסמים מחקרים דומים. כך בשנה שעברה במחקר שמצא שהקנבינואיד CBDA הצליח לחסל תאי סרטן השד וכך לפני מספר שבועות במחקר אחר עם הקנבינואיד CBDA.

מבט ממיקרוסקופ: כך THC מחסל תאים סרטניים:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר