מחקר: מריחואנה מונעת מוות בקרב נפגעי מוח

אנשים שהגיעו לבית החולים עם פגיעות טראומה מוחיות היו בעלי סיכוי גבוה יותר להישאר בחיים אם בדמם נמצאו שאריות רכיבי קנאביס – כך על פי מחקר חדש שפורסם השבוע.

מחקר חדש שפורסם השבוע בגליון חודש אוקטובר של הירחון “American Surgeon” ועקב אחר נתוניהם של 446 מטופלים שסבלו מפגיעות מוח בין השנים 2010 ל-2012, מצא כי אלו אשר בדמם היו רכיבי מריחואנה היו בעלי סיכויים גבוהים יותר לשרוד ולהישאר בחיים.

במחקר, שנקרא “השפעות המריחואנה על תוצאות פגיעה מוחית” ונערך על ידי מכון המחקר ‘ביומדיקל‘ בלוס אנג’לס, ארה”ב, בדקו החוקרים בדמם של אלו מנפגעי המוח נמצאו שאריות קנאביס ומצאו כי 18.4% מסך כל קבוצת המחקר הראו תוצאות חיוביות בבדיקת THC.

על פי הדיווח הראו תוצאות המחקר כי רק 2.4% מאלו שבדמם נמצאו שאריות THC מתו בבית החולים כתוצאה מהפגיעה המוחית ממנה סבלו, בעוד ש-11.5% מאלו שבדמם לא נמצא THC, מתו כתוצאה מהפגיעה.

דייויד פלוראד
ד”ר דייויד פלוראד, עורך המחקר

“זהו אחד המחקרים הראשונים שבדקו בצורה קלינית את הקשר שבין שימוש ב-THC לסיכויי ההישרדות לאחר פגיעה מוחית,” הסביר ד”ר דייויד פלוראד, מנהל המחקר. “מחקרים קודמים שנערכו על בעלי חיים הראו שאספקת THC, הרכיב הפעיל במריחואנה, משפר משמעותית את סיכויי ההישרדות לאחר פגיעת מוח טראומטית. כעת נראה שזהו המקרה גם בקרב בני אדם.”

עוד הוסיף פלוראד כי נראה שה-THC הפחית את הדלקתיות והנפיחות במוח לאחר הפגיעה הטראומטית. “לחץ תוך-גולגלתי הוא אחד האתגרים הגדולים ביותר העומדים בפני מנתחי מוח,” הסביר. “למריחואנה יש פוטנציאל להפחית את אותה נפיחות במוח – מה שעשוי להוביל ליתרונות רפואיים ברורים.”

“ישנה חשיבות עליונה בטיפול מהיר בכאב ובחרדה, במיוחד במקרים של פגיעה מוחית,” סיכם. “המחקר שערכנו הראה כי הסגולות של ה-THC לטיפול בכאב הן אלו שמנעו את הדלקתיות.”

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות כבר מצאו כי רכיבים בקנאביס יעילים ביותר בהגנה על המוח ועל הלב, משפר את תפקוד המוח ומסיר תאים פגומים, ואף מעודד התפתחות תאי מוח חדשים (נוירוג’נסיס).

ראו עוד:
לא, מריחואנה לא גורמת לנזק מוחי
האם מחסור בקנאביס הוא הגורם לאלצהיימר?
צפו: איך מריחואנה משפיעה על גוף האדם
מחקר: שימוש כבד בקנאביס אינו פוגע בזיכרון

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר