מגלגל...

מחקר מצא את הנזק הגדול בעישון קנאביס: פגיעה בחניכיים

לא סרטן, לא בעיות נשימה ולא כל פגיעה פיזית אחרת: מחקר מקיף שבדק את ההשפעה הפיזית השלילית של עישון קנאביס לאורך 20 שנה מצא שהנזק הפיזי היחיד הוא עלייה בשיעור דלקות החניכיים – אותו הנזק הנגרם מאי שימוש בחוט דנטלי.

https://www.facebook.com/NowThisWeed/videos/1024272924321839/

מחקר חדש שפורסם החודש בירחון של אגודת הבריאות האמריקאית (JAMA), מצא פעם נוספת כי עישון קנאביס לאורך 20 שנה אינו גורם לנזק בריאותי משמעותי.

מדלין מאייר - מחקר קנאביס
ד”ר מדלין מאייר, מנהלת המחקר

מטרת המחקר, במסגרתו נבדקו 1,037 תושבי ניו זילנד בני הגילאים 18 עד 38, שדיווחו על עישון קנאביס בתדירות משתנה לאורך 20 שנה, הייתה לגלות האם וכיצד עישון ארוך טווח של קנאביס עלול להשפיע באופן שלילי על הבריאות.

צוות החוקרים בראשותה של ד”ר מדליין מאייר (Madeline Meier) מאוניברסיטת אריזונה – אותו הצוות שמצא בעבר כי עישון קנאביס לאורך זמן פוגע לכאורה ב-IQ – בחן הפעם את ההשפעה של עישון קנאביס על 12 מאפייני בריאות פיזיים מרכזיים, בהם תקינות מערכת הנשימה, רמת דלקתיות, רמות כולסטרול ולחץ דם, וכן היגיינה דנטלית ובריאות הפה.

קנאביס מסוכן כמו לא להשתמש בחוט דנטלי

מאחר וחלק מהנבדקים במחקר עישנו גם טבק בנוסף לקנאביס, ערכו החוקרים בדיקה מקבילה שנועדה לזהות ולאמוד את הנזקים הבריאותיים שגורם הטבק, ולהתחשב בהם בשקלול התוצאות אל מול הקנאביס.

מתוצאות המחקר המשוקללות עלה כי צרכני קנאביס מצחצחים שיניים פחות מאלו שאינם צורכים קנאביס, אך לאחר חישוב נתון זה בהשוואה עדיין נמצא כי ישנו נזק מסויים שעלול להיגרם מעישון קנאביס קבוע לאורך שנים והוא עלייה קלה בשיעור דלקות החניכיים – אותו הנזק שנגרם מאי שימוש בחוט דנטלי.

פרח קנאביס וג'וינט (סיגריית קנאביס מגולגלת)
תוצאות המחקר: עישון קנאביס לא גורם לנזקים קיצוניים

“כלל ממצאי המחקר מצביעים על כך שעישון קנאביס לאורך 20 שנה אינו מקושר לבעיות בריאותיות,” ציינו החוקרים בשלב סיכום המסקנות. “ההשפעה השלילית היחידה שנמצאה הייתה במישור הדנטלי.”

הנזק האמיתי – מטבק

תוצאות הבדיקה המקבילה שערכו החוקרים בקרב צרכני הטבק אישרה פעם נוספת את הררי המידע השלילי שקיימים בנוגע לאחד הסמים המסוכנים ביותר.

בניגוד לקנאביס הבטוח יחסית, עישון טבק “זוהה בתור הגורם המשפיע בצורה השלילית ביותר על הבריאות הכללית, תפקוד הריאות, רמת הדלקתיות, רמות הכולסטרול, וכן רמת הטריגליצרידים והגלוקוז,” כך על פי המחקר.

בסיכום ציינו החוקרים כי עישון טבק “משפיע לרעה על כל המאפיינים הרפואיים שנבדקו”.

ראו עוד:
איך משפיע על הגוף ערבוב קנאביס עם קפה
מחקר ענק בארה”ב: פחות בני נוער נפגעים מקנאביס
מנת יתר: כמה קנאביס יהרוג אתכם – וכמה דובדבנים?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר