טוען...

מחקר מצא: LSD עושה את המוזיקה טובה יותר

מחקר מצא שהפוטנציאל להעצמת רגשות הקיים ב-LSD תורם בצורה משמעותית לחווית ההאזנה למוזיקה ומשפר את החיבור עם הצלילים והטקסט. הרגשות החזקים ביותר שתוארו על ידי הנבדקים הם “פלא”, “כוח” ו-“התעלות”, מה שמצביע על שינוי חיובי, כך על פי צוות המחקר.

מחקר חדש שנערך על ידי צוות חוקרים בראשותו של המדען מנדל קאלן מהאימפריאל קולג’ בלונדון, בדק את הקשר בין צריכת LSD לבין ההשפעה על איכות ההאזנה למוזיקה באופן כללי, עם דגש על הפן הרגשי.

החוקר מנדל קאלן - האימפריאל קולג בלונדון
מנדל קאלן – האימפריאל קולג בלונדון

כהמשך לסדרת מחקרים שנערכה בתחום בשנות ה-50 וה-60, התמקד הפעם צוות המחקר בפוטנציאל הקיים של השפעתו הפסיכדלית של ה-LSD על העצמת רגשות. בפעם הראשונה מעולם נערך מחקר אודות פוטנציאל זה בעזרת קבוצת מחקר מסודרת ותרופת פלצבו (תרופת דמה), אשר עומדים בסטנדרטיים המדעיים העדכניים.

מהלך המחקר

הנחת הבסיס של החוקרים הייתה שהשפעת ה-LSD תסייע לנבדקים לעבור חוויה אמוציונלית וחזקה יותר בעת ההאזנה למוסיקה ולצורך הבדיקות נבחרו עשרה מתנדבים בריאים אשר האזינו לחמישה סגנונות שונים של מוסיקה אינסטרומנטלית במשך שני ימי מחקר נפרדים; באחד הימים היו תחת השפעה אמיתית של LSD ובאחר ניתנה להם תרופת פלצבו.

לאחר כל האזנה נדרשו המתנדבים לתעד את החוויה על פי מספר קריטריונים וכן על פי “סולם ז’נבה” למוזיקה אמוציונלית (GEMS), בכדי לסייע לצוות המחקר לקבוע האם ישנה עלייה משמעותית בפן האמוציונלי תחת ההשפעה.

האימפריאל קולג' בלונדון - מבצעים מחקר ב-LSD
האימפריאל קולג’ בלונדון – עורכים מחקרים ב-LSD

פלא, כוח והתעלות

תוצאות המחקר מראות כי השפעתו הפסיכדלית של ה-LSD אכן גורמת לחיזוק משמעותי בפן האמוציונלי אצל כל הנבדקים, ומעלה באופן ברור את ההנאה האישית שלהם מהמוזיקה.

מתוך כל התגובות שנתקבלו, שלושת הרגשות החזקים ביותר שחזרו על עצמם היו כוח, פלא והתעלות, מה שמצביע על כך שהחוויה המוסיקלית אותה חוו הנבדקים הייתה חזקה ומשמעותית יותר תחת ההשפעה מאשר בלעדיה.

בנוסף ציינו החוקרים בסיכום התוצאות כי הפוטנציאל להעצמת רגשות הקיים ב-LSD, יכול להיות מנוצל לשימושים פסיכותרפיים מגוונים ולסייע למטופלים להשיג תוצאות חיוביות. לצד זאת הוסיפו החוקרים כי בשל חוסר הרקע המדעי שלא התעדכן מאז שנות ה-60, נדרשים מחקרים נוספים בתחום כדי לייעל את הטיפול.

לתוצאות המחקר המלאות

ראו עוד:
האם מריחואנה תעשה אותך מוזיקאי טוב יותר?
טריפ רע / צ’רלס בוקובסקי
‘LSD: האופרה’ – סיפורו של הסם במופע מרהיב
מיקרו דוזינג: מנות קטנות של LSD יכולות לעשות לך טוב

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר