מחקר: לגליזציה של מריחואנה תכניס מיליארדי דולרים בשנה

וושינגטון וקולורדו, שתי המדינות שבהן השימוש במריחואנה מאושר בחוק, ישמשו כמדינות המבחן למדידת ההשפעה הפיסקאלית האפשרית של המהלך ברמה הארצית

בעוד המחוקקים בוושינגטון נאבקים למצוא דרכים לאזן את התקציב, הם מפספסים מקור משמעותי של הכנסה, שעומד ממש מתחת לאף שלהם – לגליזציה של מריחואנה יכולה להכניס למדינה 8.7 מיליארד דולר בשנה.

ממחקר שנערך במכון המחקר Cato, הממוקם בוושינגטון, עולה כאמור כי לגליזציה של מריחואנה תעניק לממשלה הפדראלית תזרים הכנסות חדש ומשמעותי.

“איננו יודעים מה הגודל של שוק המריחואנה כיום, ואנחנו בהחלט לא יודעים מה יקרה למחיר ולביקוש למריחואנה תחת רמות שונות של לגליזציה”, הסביר קרל דיוויס, אנליסט בכיר במכון למיסוי ולמדיניות כלכלית, בראיון להאפינגטון פוסט. “אבל אנחנו כן יודעים שלגליזציה תוביל להשפעה חיובית על ההכנסות ועל מס המכירות”.

על פי מחקר שפרסם מכון קאטו ב-2010, לגליזציה של מריחואנה תכניס לממשל הפדרלי ולרשויות המקומיות הכנסה שנתית של 8.7 מיליארד דולר. החוקרים הניחו כי המס על המריחואנה החוקית יהיה זהה למס שמוטל על אלכוהול וטבק, ושהמגדלים יצטרכו לשלם מס הכנסה ומכירה סטנדרטי.

כמו כן, במחקר מדגישים כי המסים לא יהוו את מקור ההכנסה היחיד שינבע מהלגליזציה. הממשלות הפדרליות והמקומיות צפויות גם לחסוך מיליארדי דולרים, שמשמשים כיום לפיקוח אחר השימוש במריחואנה.

מקור

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר