מגלגל...

מחקר ישראלי חדש מצא שקנאביס הורג תאים סרטניים

בכתבה חדשה של תאגיד השידור מרואין יהודה, הסובל מגידול סרטני במוחו. לאחר כשלון הטיפול הכימותרפי החל לצרוך שמן קנאביס והפתיע את רופאיו כשנבדקו התוצאות – הגידול התכווץ משמעותית. בשבוע הבא יפורסמו תוצאות מחקר ישראלי חדש שמצא, שוב, שרכיבי קנאביס הורגים תאים סרטניים.

קנאביס רפואי ניתן אמנם היום לטיפול בחולי סרטן, אבל רק תחת סעיף של טיפול בתופעות הלוואי של הכימותרפיה – וזאת למרות שבשנים האחרונות נמצא שוב ושוב, בעשרות מחקרים כי קנאביס יכול להרוג תאים סרטניים תוך שהוא שומר על התאים הבריאים ללא פגע.

בכתבה חדשה של חדשות תאגיד השידור ‘כאן’ מדווחת הכתבת קתי דור על תוצאות מחקר ישראלי חדש שנערך באוניברסיטה העברית בירושלים ומצא, שוב, שרכיבי קנאביס הורגים תאים סרטניים בהצלחה.

בכתבה מופיע יהודה, מנפגעי אסון הקישון, שגילה לפני 19 שנים גידול סרטני שפיר במוחו. לפני שלוש שנים הפך הגידול לסרטני ואלים.

“אשתי שאלה שתי שאלות את הרופא,” הוא מספר. “הראשונה מה אחוזי ההצלחה להירפא מהגידול. הוא ענה ‘פחות מארבעים אחוז’. השאלה השנייה היתה האם במידה ואהיה ב-40 אחוז האלה, זה אומר שאבריא. הוא ענה ‘לא בדיוק…’.”

קנאביס מרפא סרטן
קנאביס הורג סרטן: לפני הטיפול בקנאביס (מימין) ואחרי (משמאל)

מיד לאחר ההבחנה הדרמטית קיבל יהודה 30 הקרנות וטיפול כימותרפי, שלא עזרו. אז הוא החליט שלא לוותר ולא להיכנע לתחזיות הפסימיות של הרופאים ולאחר שקרא סיפורים על חולי סרטן שהשתמשו בקנאביס לריפוי, החליט לנסות זאת בעצמו – וכך הוא עושה כבר שנתיים.

“הסתערתי על זה בכל הכח כי לא היה לי מה להפסיד,” הוא אומר ומראה למצלמה תמונות של הגידול במוחו, לפני ולאחר הטיפול בשמן קנאביס.

התוצאות הדהימו גם את הרופאים שטיפלו בו, אבל כמובן שלא את פרופ’ רפאל משולם, אחד המומחים הגדולים בנושא בעולם, שהכיר את יתרונותיו של הקנאביס בטיפול בסרטן מן העבר.

“אין צל של ספק שהקנאביס פועל לפחות נגד סרטנים מסוימים,” אומר משולם ומותח ביקורת חריפה על חברות התרופות שלא מרימות את הכפפה ועורכות מחקר קליני בתחום. “אין אף ניסוי קליני בעולם של חומרים שנמצאים בקנאביס נגד סרטן. הדבר הזה הוא מוזר ביותר. מדינות או מכוני מחקר לא הקדישו מספיק כסף לזה. הדבר הזה הוא לא מתקבל על הדעת.”

במעבדה של הבית ספר לרוקחות באוניברסיטה העברית ביצעו מחקר חדש שממצאיו ייחשפו בשבוע הבא ובדומה למחקרים קודמים שנערכו הוכיח גם הוא כי רכיבי הקנאביס הורסים תאים סרטניים.

“זה לא רק שהם הורגים תאים סרטניים, הם יכולים להרוג גם תאים של כלי דם שמגיעים לגידול הסרטני,” מסביר ד”ר עפרה בני בכתבה.

הגילוי הזה, כך מקווים החוקרים, יאפשר בשנתיים הקרובות לייצר בסיס לתרופה שאולי תהיה תמריץ לחברות התרופות להתחיל ניסויים קליניים בבני אדם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר