תופעה: תלמידים מאדים קנאביס בסיגריה אלקטרונית

מסקר שנערך בקרב 4,000 תלמידי תיכון עולה כי יותר ויותר צעירים מאדים קנאביס. על פי התוצאות אחד מכל חמישה תיכוניסטים המשתמש בסיגריה אלקטרונית לצריכת ניקוטין – מאדה באמצעותה גם קנאביס.

מחקר חדש מצא שמתוך קרוב ל-4,000 תלמידי תיכון – אחד מכל חמישה תלמידים הנוהגים לצרוך ניקוטין באמצעות סיגריה אלקטרונית, צורכים בעזרתה גם קנאביס. ההערכה היא כי השימוש בסיגריה האלקטרונית מאפשר צריכת קנאביס באופן סמוי – אפילו בזמן השיעורים עצמם.

מורגן מוריאן - חוקרת מקולג' אוברלין שבאוהיו
מורגן מוריאן – חוקרת מקולג’ אוברלין שבאוהיו

המחקר, שפורסם אמש (ב’) בירחון הרפואי ‘פדיאטריקס‘, עוסק בפעם הראשונה בתופעת אידוי הקנאביס באמצעות סיגריה אלקטרונית, בה משתמשים מעל לשני מיליון תלמידי תיכון בארצות הברית, כך על פי נתונים סטטיסטיים של הממשל הפדרלי.

צוות המחקר, בראשותה של המדענית החוקרת מורגן מוריאן מקולג’ אוברלין שבאוהיו, בדק את הסיגריה האלקטרונית בתור שיטת צריכה חשאית שעלולה לגרום לעלייה בכמות תלמידי התיכון הצורכים קנאביס.

אחד מכל חמישה – מאדה קנאביס

ממצאי המחקר מראים כי מעל 18 אחוזים מהתלמידים שהתנסו בסיגריה אלקטרונית, השתמשו בה גם לאידוי של מריחואנה, שמן קנאביס או שעווה (דאב), כאשר האוכלוסייה המשמעותית ביותר במחקר הורכבה מתלמידים בשכבות הגיל הנמוכות יותר.

על פי הדברים שמסרה מורגן במייל ששלחה לאתר החדשות ‘רויטרס’, כמות ה-THC הנצרכת בעת פעולת האידוי גבוהה משמעותית מזו הנצרכת בשיטות אחרות כגון עישון. מתוך הנחה זו התייחסו החוקרים לפוטנציאל הנזק שעלול להיגרם לתלמידים הצעירים עקב הרמה הגבוהה של הקנבינואיד הפסיכואקטיבי.

סיגריה אלקטרונית לאידוי קנאביס
אחד מכל חמישה משתמשי סיגריה אלקטרונית – מאדה גם קנאביס

ראו גם:
וופורייזר במקום ג’וינט: 6 סיבות טובות להתחיל לאדות
על וופורייזרים מומלצים ויתרונות האידוי
מילת השנה של אוקספורד ל-2014: אידוי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר