מחקר חדש: קנאביס משפר את תפקוד המוח ומסיר תאים פגומים

מחקר נוסף מוכיח: הרכיבים הפעילים בקנאביס תורמים להגנה, חידוש וחיזוק תפקוד המוח.

מחקר חדש שנערך על ידי ד”ר אנדרס ביוקי-גורזו (Andras Biokei-Gorzo) מהמכון לפסיכיאטריה מולקולרית באוניברסיטת בון בגרמניה, מצא שהאופן בו משפיע הקנאביס על המערכת האנדו-קנבינואידית בגוף, מעורר שחרור של אנטי-אוקסידנטים הפועלים כמערכת ניקוי אוטומטית. בתהליך הניקוי מוסרים תאי מוח פגומים ומשתפר תפקודו של המיטוכונדריון – מקור האנרגיה של התאים.

תוצאות המחקר שופכות אור חדש על האופן בו הקנבינואידים (הרכיבים הפעילים במריחואנה) מחסלים דלקות מוחיות שאחראיות בין השאר על נזקים קוגניטיביים, נוירולוגיים והתנוונות של המוח. אספקה של קנבינואידים לקולטנים במוח, עוזרים למטופלים להתגבר על בעיות מוחיות כמו אלצהיימר, פרקינסון, הנטינגטון ועוד, כמו גם למנוע את הזדקנות תאי המוח. המוח האנושי מכיל רשת סבוכה של קולטנים מיוחדים אשר מווסתים את המערכת העצבית רק כאשר באים במגע עם הקנבינואידים המתאימים להם ונמצאים בצמח המריחואנה.

גארי וונק
פרופסור גארי וונק

“מזה 25 שנים שאני מבצע ניסויים בעכברים ומחפש אחר תרופה שתצליח להפחית דלקתיות במוח ותחדש את הפעילות הקוגנטיבית,” סיפר פרופסור גארי וונק (Gery Wenk), אחד ממנהלי המחקר. “קנבינואידים הם הראשונים והיחידים עד כה שהראו השפעה יעילה ואפקטיבית. אני מעריך שהתפיסה בנוגע למריחואנה הולכת ומשתנה ובעתיד הלא רחוק אנשים יפחדו ממנה פחות.”

תוצאות אלו מחזקות מחקר אחר שנערך באוניברסיטת תל אביב ופורסם השבוע בכתב העת המדעי Experimental Brain Research. המחקר, שנערך על ידי פרופסור יוסף סרנה, מצא שמינונים מזעריים של THC, הרכיב הפסיכואקטיבי הפעיל בקנאביס, מגנים על המוח מפני נזקים קוגנטיביים ארוכי טווח וכן מגינים על הלב מפני התקפים.

לעיון במחקרי קנאביס נוספים שפורסמו השבוע (סוכרת, קרוהן, סרטן ועוד) לחצו כאן.

מקור

תודה לאסתריקה על הטיפ

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר