טוען...

מחקר חדש: קנאביס לא גורם לדיכאון או סכיזופרניה

מחקר אמריקני חדש שנערך בקרב כ-35 אלף תושבי ארה”ב מראה כי צריכת קנאביס אינה מעלה את הסיכון ללקות בדיכאון, חרדה, סכיזופרניה ועוד, כפי שטוענות הרשויות. “המחקר מהווה מכה נגד ההיפותזה לפיה צמח הקנאביס עשוי לגרום לבעיות אלו,” מסבירים מומחים.

מחקר חדש שפורסם אמש (ד’) בירחון הפסיכיאטריה האמריקני JAMA, בדק את הקשר בין צריכת קנאביס לבין עלייה בסיכון להפרעות התנהגותיות שונות כמו התקפי דיכאון וחרדה. תוצאות המחקר מראות כי צריכת קנאביס אינה מקושרת להפרעות התנהגותיות אלו, וזאת בשונה מתוצאות קודמות שהוצגו בנושא ומעמדת הרשויות.

איסוף הנתונים למחקר החדש כלל סקירה של משובים רפואיים שמולאו על ידי 34,653 אזרחי ארה”ב מעל גיל 18 כחלק מסקר לאומי בנושא צריכת אלכוהול וסמים שונים.

קנאביס לא מעודד דיכאון וחרדה

בניתוח הנתונים התבססו החוקרים על ההנחה שהוצגה במחקר קודם משנת 2013, לפיה צריכת מריחואנה היא גורם ישיר לכאורה לדיכאון ובעיות התנהגותיות שונות. החוקרים בחנו האם ישנם הפרשים בסיכון ללקות בהפרעות אלו בין אלו הצורכים קנאביס (גם בצורה קבועה) לבין אלו שאינם צורכים קנאביס כלל.

קנאביס משמש בתור נוגד חרדה ומפחית תחושות של לחץ ודיכאון
קנאביס משמש בתור נוגד חרדה ומפחית תחושות של לחץ ודיכאון

“שימוש בקנאביס לא מקושר לעלייה בסיכון לפיתוח הפרעות מצב רוח או אישיות,” כתבו החוקרים בתוצאות המחקר. לדבריהם, לא נמצאו כל הוכחות ששימוש בקנאביס (ללא קשר לכמות, מינון או מאפיינים אחרים של השימוש) עשוי לעודד התעוררות של בעיות מנטליות שונות – כולל דיכאון, סכיזופרניה, חרדה, התנהגות דו קוטבית ועוד – בדיוק כפי שמצא מחקר שנערך באוניברסיטת הארווארד.

“המחקר מהווה מכה נגד ההיפותזה לפיה צמח הקנאביס עשוי לגרום לבעיות אלו,” מסר ל’וושינגטון פוסט’ קית’ המפרייס (Keith Humphreys), מומחה להתמכרויות ובעיות נפשיות באוניברסיטת סטנפורד, שהגיב על התוצאות החדשות.

ראו עוד:
מחקר: קנאביס מפחית תסמינים של דמנציה
פורסם מספר המתים ממריחואנה וסמים בארה”ב
מחקר: עישון גראס לא פוגע באינטילגנציה של צעירים
מחקר ישראלי חדש: קנאביס יעיל מאוד לטיפול במחלות מעיים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר