טוען...

מחקר חדש קובע: אוסטרלים משלמים יותר מדי עבור הקוקאין שלהם

סקר מקיף במיוחד על קוקאין שנערך באוסטרליה, קובע כי צרכני הקוקאין במדינה משלמים מחירים הגבוהים פי 4 מבמרבית המדינות המפותחות.

קוקאין, אשר נחשב בעבר לתרופת פלא והיום לסם מסוכן, נתפס באוסטרליה כסם “מותרות” לעשירים בלבד. בסקר מקיף במיוחד שנערך על ידי אדם וינשטוק, פסיכיאטר בריטי מוערך, בשיתוף עם Fairfax Media, אחת מחברות התקשורת הגדולות במדינה, נמצא כי אכן כך.

תוצאות המחקר מראות כי המחיר שמשלמים האוסטרלים עבור קוקאין הוא 300$ דולר לגרם לכל הפחות – מחיר הגבוה פי 4 מבמדינות אירופיות כמו בלגיה, אנגליה או הולנד בהן עבור גרם קוקאין תאלצו להיפרד מ-60$ דולר פחות או יותר וכמעט פי 3 מבישראל בה המחיר נע בין 400 ל-500 ש”ח עבור גרם קוקאין. כמחצית מהנשאלים שצרכו קוקאין אף סיפרו כי הוצע להם לפחות פעם אחת בעבר קוקאין “פרימיום” במחירים של עד 450$ דולר!.

על פי תוצאות המחקר, 45% אחוזים מתוך 6,600 המשתתפים בסקר צרכו קוקאין לפחות פעם בחייהם ומעל 20% אחוזים צרכו קוקאין בשנה האחרונה. 65% אחוזים מהמשתתפים היו בעלי שכר גבוה מהממוצע.

הקוקאין אמנם הגיע למקום השני אחרי אקסטזי בדירוג הסמים שגורמים להרגשה הכי טובה אבל “זכה” גם במקום הראשון בדירוג הסמים שהכי לא שווים את הכסף ששולם עבורם ובמקום השני בדירוג הסמים המזיקים ביותר מבחינה כלכלית – אחרי סיגריות – בהן נלחמת ממשלת אוסטרליה מלחמת חורמה – שלקחו את המקום הראשון בקלות. תשעה אחוזים מאלו הצורכים קוקאין אמרו כי היו רוצים להשתמש פחות בסם וכשני אחוזים אמרו שהם מרגישים שהם זקוקים לעזרה כדי להפסיק את השימוש בו.

ראו עוד: בדיקות מעבדה מגלות: מה מסתתר בתוך החשיש, החגיגת, הקוקאין והאקסטזי

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר