מחקר חדש: עישון גראס מונע עלייה במשקל

הדיאטה המושלמת? מחקר חדש מצא ש-THC, הרכיב הפעיל בקנאביס, מסייע בצמצום מסות השומן בגוף ומונע עלייה במשקל. "טיפול ב-THC מנע עלייה במשקל הקשורה לצריכת מזון," קבעו החוקרים.

אלו הצורכים קנאביס באופן קבוע הם בדרך כלל גם רזים יותר. כעת, מחקר חדש שפורסם בירחון המדעי המוערך 'PLOS ONE', מראה כי צריכה קבועה של THC, הרכיב הפעיל בקנאביס, גורמת לפירוק שומנים יעיל יותר בגוף, המונע עלייה במשקל והצטברות של מסות שומן מיותרות.

למרות המאנצ'יז – אין עלייה במשקל

מחקרים קודמים שנערכו בתחום הראו כי למרות פעילותו של הקנאביס כמעודד תיאבון שגורם לצרכנים לאכול בכמות מוגברת ועוזר לחולים לעורר תיאבונם, בפועל אחוזי השמנת היתר בקרב צרכני הקנאביס נמוכים הרבה יותר לעומת אלו שאינם צורכים קנאביס כלל.

במחקר החדש, צוות החוקרים מאוניברסיטת מינסוטה, ארה"ב, בראשותה של החוקרת ד"ר נינה קלוני (Nina L. Cluny), בדק איך משפיעה צריכת THC כרונית על קצב חילוף החומרים של עכברי מעבדה.

תוצאות מחקר חדש: THC מסייע לפירוק מסת שומן ומונע עלייה במשקל
תוצאות המחקר מראות: בקרב העכברים השמנים מנע ה-THC עלייה במשקל, זירז את פירוק השומנים והוריד את צריכת האנרגיה היומית (לחצו להגדלה)

הנחת המחקר הבסיסית של החוקרים היתה שה-THC משפיע ישירות על הבקטריות שנמצאות בקיבה ובשאר מערכת העיכול של העכברים, ויוצר תהליך ביולוגי של האצת פירוק השומנים. בעקבות זאת הניחו החוקרים כי ה-THC יעכב את השמנתם של העכברים לאורך הזמן.

במשך 4 שבועות בחנו החוקרים שתי קבוצות מחקר – באחת עכברים רזים ובשנייה עכברים הסובלים מהשמנת יתר (שמקורה במזון בלבד, ללא תרופות). החוקרים בחנו את משקל גופם של העכברים, קצב הצטברות השומן שלהם, ורמת האנרגיה הדרושה להם לתפקוד במהלך היום.

THC מונע עלייה במשקל

תוצאות המחקר מראות כי אצל קבוצת העכברים השמנים, צריכת ה-THC מנעה עלייה במשקל למרות צריכת מזון מוגברת, וכן האטה את קצב בניית רקמות השומן. בנוסף, רמת האנרגיה הדרושה לעכברים לאורך היום ירדה בצורה משמעותית.

בסיכום המחקר ציינו החוקרים כי שינוי זה נובע מאותות שמקבלת מערכת העיכול מצדה של המערכת האנדוקנבינואית, עליה משפיע ה-THC.

"טיפול כרוני ב-THC הוריד את רמת האנרגיה הדרושה לגוף ומנע עלייה במשקל הקשורה לצריכת מזון," כתבו החוקרים בסיכום המחקר.

ראו עוד:
קנאביס – ויאגרה טבעית לשיפור חיי המין
השיקום המופלא של נער משותק ברגליו שחזר ללכת
מחקר ישראלי: קנאביס מפחית תסמינים של דמנציה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט