בריאות ומחקריםמדע

האם יש אלרגיה לקנאביס?

סובלים מתגובות מוזרות של הגוף המופיעות לאחר צריכת הקנאביס? מחקר חדש מצא כי ניתן להיות אלרגיים גם למריחואנה

בעבר הלא רחוק נהגו ממשלות בכל העולם להשקיע סכומי עתק בתעמולה חד צדדית כנגד השימוש במריחואנה, כאשר הם מקפידים לצטט מגוון רחב של מחקרים המדווחים על שלל בעיות וסכנות העלולות להיגרם כתוצאה מצריכת הקנאביס – אולם נראה שמכל ההפחדות הללו אף פעם לא עלה הטיעון כי השימוש בקנאביס עשוי לגרור גם תגובות אלרגיות.

מחקר חדש שמפרסם הארגון האמריקאי לאלרגיה, אסתמה ומערכת החיסון (ACAAI), מסכם דרכים אפשריות בהן הקנאביס עלול לפעול כאלרגן, כאשר הוא מסב את תשומת הלב למספר תופעות לא מוכרות יחסית לצרכנים.

בין היתר המחקר דיווח על מקרים שהתעוררו בעקבות השימוש בקנאביס הקשורים לתגובות אלרגיות, לרגישות יתר ואפילו לאנפילקסיס (תגובה אלרגית חמורה שעלולה להוביל לקשיי נשימה, לחץ דם נמוך, עלפון ועוד).

יחד עם זאת, חשיפה לאבקנים או לעשן של הקנאביס עלול לגרום לסימפטומים של קדחת השחת (נזלת אלרגית), דלקת בעין ואסתמה. תגובות אסתמתיות דווחו גם בעקבות שינויים בעונות השנה ובשלבי ההתפתחות של הצמח.

עצומה: תשוחרר נעמה מהכלא הרוסי!

לא טסים דרך רוסיה עד שחרורה של נעמה מהכלא הרוסי! כל חתימה על העצומה שולחת אוטומטית דוא"ל אל שגרירות רוסיה בישראל.
 
חתמו עכשיו
חתמו עד כה:
5405

מחברי המחקר ציינו כי הסטטוס החוקי הבעייתי של הקנאביס מהווה מחסום המקשה על איסוף דיווחים ונתונים מדויקים מהנבדקים, וכי מגבלות חוקיות עשויות להוות אתגר גם עבור אבחון הבעיה.

בדיוק כמו אלרגנים אחרים, מחברי המחקר ממליצים לסובלים מתופעות אלו להשתדל ולהימנע מצריכת הצמח.

מצבו החוקי של הקנאביס בארה”ב נמצא בשינוי מתמיד, כאשר כיום יש את מחוז קולומביה יחד עם 23 מדינות נוספות שהסדירו את שוק הקנאביס המקומי שלהן באופן כזה או אחר, מתוכן ארבעה מדינות שעשו לגליזציה מלאה – מה שהופך את המידע החדש על תופעות האלרגיה של הצמח לשימושי ורלוונטי ביותר.


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)
חדשות
Close