מגלגל...
x

קנאביס פוגע בפוריות? ספירת זרע גבוהה יותר למעשני מריחואנה

בניגוד לטענות מצד שמרנים ומתנגדים, מחקר חדש שנערך באוניברסיטת הרווארד מפתיע הבוקר את העולם. הממצאים מראים כי דווקא בקרב אלו שצרכו או צורכים קנאביס נמצאה ספירת זרע גבוהה יותר לעומת גברים שמעולם לא צרכו קנאביס.

מחקר חדש שפורסם הבוקר (ד’) מצא כי בניגוד לאזהרות המתנגדים עישון קנאביס אינו פוגע בהכרח בפוריות (ספירת תאי זרע) – אלא אולי אף להפך מכך.

חוקרים מאוניברסיטת הרווארד היוקרתית בארה”ב מצאו כי גברים שעישנו קנאביס בעבר או כיום הם גם בעלי פוריות וקצב ייצור גבוה יותר של זרעים, לעומת אלו שלא התנסו בשימוש בקנאביס.

התוצאה אמנם הפתיעה הבוקר רבים ברחבי העולם, אך קוראי מגזין קנאביס קראו אודות מחקר אחר שהעלה ממצאים דומים כבר לפני שלוש שנים.

במחקר הנוכחי השתתפו כ-600 גברים אשר עברו בדיקת ספירת זרע במהלך ביקור זוגי שלהם במכון פוריות.

להפתעת החוקרים הנבדקים שהודו בצריכת קנאביס נמצאו כבעלי ספירת זרע גבוהה יותר לעומת אלו שמעולם לא צרכו קנאביס.

יחד עם זאת החוקרים מקפידים לסייג את הממצאים ולהבהיר כי אין להסיק כי בהכרח צריכת קנאביס מגבירה ייצור זרע.

גם זה בטח יעניין אותך

לדבריהם ייתכן שגורמים אחרים אחראים לכך, למשל השפעת ההורמון טסטוסטרון הן על קצב ייצור הזרע והן על התעלמות מנטילת סיכונים כגון עישון קנאביס.

“ממצאים מפתיעים אלה מראים עד כמה מעט אנחנו יודעים על השפעת המריחואנה על הרבייה, ועל הבריאות בכלל,” אמר מנהל המחקר ד”ר חורחה צ’ווארו.

עבור המחקר נאספו 1,143 דגימות זרע מ-662 גברים במהלך 17 שנים (2000 עד 2017). ממוצע הגילאים היה 36, בעיקר גברים לבנים בוגרי קולג’.

יותר ממחצית מהגברים (55%) דיווחו כי עישנו קנאביס בשלב כזה או אחר בחייהם, מתוכם 44% שהודו כי צרכו קנאביס בעבר ו-11% הודו בצריכת קנאביס גם כיום.

בדיקות מעבדה שבוצעו על דגימות הזרע שלהם הראו כי אלו שעישנו קנאביס היו בעלי ממוצע ריכוז זרע של 62.7 מיליון זרעים למיליליטר. אלו שמעולם לא עישנו קנאביס היו בעלי ריכוז ממוצע של 45.4 מיליון זרעים למ”ל בלבד.

בנוסף מתוך אלו שצרכו קנאביס רק 5% היו בעלי ספירת זרע נמוכה מ-15 מיליון למ”ל, הגבול אותו מגדיר ארגון הבריאות העולמי כנורמלי, לעומת 12% בקרב אלו שלא עישנו קנאביס בחייהם.

בסיכום תוצאות המחקר קבעו החוקרים כי ייתכן שחשיפה לרמות נמוכות של קנאביס עשוי להועיל לקצב ייצור הזרע אצל גברים, בין השאר בגלל הקשר של המערכת האנדוקנבינואידית, המופעלת על ידי רכיבי הקנאביס, אל מנגנון ייצור הזרע.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר