מחקר הולנדי חדש: מריחואנה עושה אותנו שמחים יותר

זה כמובן לא מפתיע אף אחד, אבל מחקר חדש שפורסם החודש מצא ש-THC, אחד החומרים הפעילים בקנאביס, גורם לשיפור ברגשות השליליים הנגרמים כתוצאה מאירועים או מחזות שונים.

הירחון לנוירופסיכופרמאקולוגיה פירסם החודש מחקר אשר מצא השפעות חיוביות של THC על תגובת המוח לרגשות שליליים. בעקבות פריצת דרך זו מקווים החוקרים שמריחואנה תילקח בחשבון כטיפול יעיל לדכאון ותופעות נפשיות אחרות.

במחקר נמצא שהמערכת האנדו-קנבינואידית – כאשר מופעלת על ידי גירוי של THC – משחקת תפקיד חשוב מבחינת השפעתה על התפקוד שלנו בתוך מערכות יחסים וקשרים בין אישיים, או בקצרה – עושה אותנו שמחים יותר.

במחקר, שנערך במרכז הרפואי באוניברסיטת אוטרכט בהולנד, השתתפו גברים אשר צרכו מריחואנה לפחות 4 פעמים בשנה ולא יותר מפעם אחת בשבוע. לחלק מהגברים ניתן THC ולחלק אחר פלסיבו (תרופת דמה). לאחר מכן נתבקשו המשתתפים לתאר מספר תמונות של פנים של אנשים אשר היו “שמחים” או “מפוחדים”.

החוקרים מצאו שאלו שצרכו THC התקשו לזהות את ההבעות המפוחדות אך זיהו באופן מושלם את אלו שהיו שמחות. סריקות MRI מוחיות שנערכו במקביל אישרו את הממצאים וגילו כי אכן ישנו שינוי משמעותי שנגרם כתוצאה מהשפעתו של ה-THC.

“נוכחות של THC מקטינה את הנטייה השלילית בתהליך עיבוד הרגשות”, נכתב בתיאור המחקר, “עובדה זו מוסיפה הוכחה ביולוגית התומכת בהשערה שהמערכת האנדו קנבינואידית מעורבת גם בוויסות הרגשות שלנו”.

גם זה בטח יעניין אותך

“ממצאים אלו עשויים להיות רלוונטיים לטיפול בבעיות פסיכיאטריות כמו דכאונות וחרדות,” נכתב עוד.

ראו גם: קנאביס מפחית דכאון ומוביל לירידה באחוזי התאבדות
ראו גם: מחקר ישראלי חדש: קנאביס מגן על המוח והלב

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר