מחקר: בניגוד לטבק – עישון קנאביס לא גורם לסרטן ריאות

מחקר חדש לא מצא קשר בין עישון קנאביס למחלות ריאה המקושרות לטבק כמו מחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD), סרטן ריאות ועוד - זאת ניגוד להשפעות עישון טבק.

בניגוד לעישון טבק, עישון קנאביס, גם באופן קבוע, אינו גורם למחלת ריאות חסימתית כרונית (COPD), אמפיזמה, סרטן ריאות, קוצר נשימה או לנזק בלתי הפיך לדרכי הנשימה..

הממצאים עלו מסקירה מחקרית חדשה על 20 מחקרים קודמים שנערכו בקרב למעלה מ-25 אלף נבדקים ובחנו את הקשר בין עישון קנאביס לבריאות הריאות.

“ההשפעה ארוכת הטווח של עישון קנאביס על הריאות שונה מזו של עישון טבק”, סיכמו החוקרים. “לפי הנתונים שנבדקו, עישון קנאביס אינו גורם לסרטן”.

עם זאת, החוקרים, מהמכון הלאומי לחקר מחלות לב וריאה בלונדון, כן מצאו קשר בין עישון קנאביס לעלייה בתדירות השיעול, ייצור הליחה, והסיכון לברונכיטיס כרוני – אם כי ציינו סימפטומים אלו פוסקים לאחר הפסקת העישון.

בנוסף הם מציינים כי אידוי קנאביס, תהליך שבו מחממים את הקנאביס כדי לאדות את החומרים הפעילים מבלי לשרוף אותו, מפחית משמעותית את הסימפטומים הללו.

הממצאים של מחקר זה דומים לאלו של מחקרים קודמים שמצאו כי עישון קנאביס שונה משמעותית בהשפעותיו על הריאות בהשוואה לעישון טבק, ואינו מקושר לפגיעה בבריאות הריאות.

חדשות