מחקר בדק: כמה מריחואנה מעשנים בקולורדו?

מחקר הלגליזציה הרשמי הראשון שנערך בקולורדו מצא כי צרכני הקנאביס במדינה רוכשים מריחואנה בקצב של 130 טון בשנה ובמחיר של פחות מ-8 דולר לגרם

שבועיים לאחר פרסום המחקר הבלתי רשמי שערך ארגון Drug Policy Alliance ומצא ירידה באחוזי הפשיעה, רווחי עתק ממיסוי ושיפור הכלכלה, חסכון בהוצאות אכיפה, קידום המחקר בנושא ותמיכה ציבורית ברגולציה (ראו כאן), מפרסמת ממשלת קולורדו מחקר רשמי משלה ובו נתוני צריכת הקנאביס לאחר כניסת חוקי הלגליזציה לתוקפם לפני כחצי שנה.

המחקר, שהתבסס על שלושת חודשי המכירות הראשונים בקולורדו, מצא כי סך הדרישה למריחואנה במדינה גבוה משמעותית ממה שציפו הרשויות בתחילה ועל פיו תושבי קולורדו רוכשים קנאביס בקצב של 121 טון בשנה, לצד 9 טון נוספים אותם רוכשים תיירים המגיעים מחוץ למדינה.

נתונים מעניינים נוספים:

קנאביס רפואי נמכר פי 4 יותר מקנאביס ‘רגיל’

על אף העובדה כי מדובר בשוק חופשי לחלוטין המתיר מכירת קנאביס לכל דורש, מסתבר שמרבית הקונים (75%) מעדיפים לרכוש קנאביס רפואי מאשר קנאביס ‘רגיל’. כמובן שאין הבדל מהותי באיכות המוצר, והסיבה העיקרית לפער הינה העובדה שעל הקנאביס ‘הרפואי’ הוטלו מיסים נמוכים משמעותית מאלו של הקנאביס ‘הרגיל’, מה שהופך את הרכישה למשתלמת יותר.

בקולורדו צורכים פחות מריחואנה מבוושינגטון

מכירות הקנאביס החוקיות בקולורדו החלו כבר לפני חצי שנה ובוושינגטון נפתחה חנות הקנאביס הראשונה רק בתחילת השבוע. עם זאת, ולמרות “יתרון” של 6 חודשים, נראה שצרכני הקנאביס בוושינגטון צורכים יותר מריחואנה מאלו שבקולורדו.

מרבית רוכשי הקנאביס החוקי צורכים מעט מריחואנה

המחקר מראה כי קרוב ל-50% מרוכשי הקנאביס בקולורדו מעשנים מריחואנה בין פעם בחודש לפעם בשבוע.

אחד מכל חמישה צרכנים מעשן מריחואנה בכל יום

כחמישית מאלו שרוכשים קנאביס, נוהגים לעשן באופן יומיומי.

חנויות הקנאביס בקולורדו מוכרות כ-130 טון מריחואנה בשנה

על פי המחקר נראה שתושבי קולורדו רוכשים 121 טון מריחואנה בשנה בעוד מבקרים מבחוץ רוכשים 9 טון נוספים. עוד נמצא כי מחיר הקנאביס החוקי במדינה עומד על כ-220$ לאונקייה (28 גרם), כלומר גרם אחד בפחות מ-8$.

ראו גם: 35 טון מריחואנה וחשיש בישראל
צפו גם: כמה מעשנים מריחואנה ושותים אלכוהול בארה”ב?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר