מחקרים מוכיחים: קנאביס יעיל לטיפול בכל תופעות הלוואי של יום ראשון

חרדה, דיכאון ובעיות שינה: מחקרים שנערכו במהלך השנים האחרונות מוכיחים כי שימוש ברכיבי הקנאביס עשוי למנוע ואף לרפא את כל תופעות הלוואי הנגרמות עקב יום ראשון.

יום ראשון נמצא בעבר כאחד הגורמים הבולטים ביותר לחרדות, דיכאונות ובעיות שינה. מחקרים שנערכו במהלך השנים האחרונות מצאו ששימוש קנאביס עשוי להקל, למנוע ואף לרפא את מרבית תופעות הלוואי של מה שמכונה “שביזות יום א'”.

חרדה

החל מהשעה 18:00 לערך במוצאי שבת מתחילים רבים בישראל לחוש עקצוצים קלים בכל הגוף. השבוע החדש שבפתח מעלה מחשבות על עניינים מקצועיים שטרם נפתרו, מחלוקות בין עובדים בארגון, המבחן בחשבון שלא ממש התכוננו אליו, המפקד הכעוס בבסיס והבלאגן שאנו משאירים בבית – כל אלו מתגבשים יחדיו לכדי תופעה המכונה “חרדה”.

מלבד אותם חששות טבעיים, לחרדה ישנן גם השפעות פיזיולוגיות לא מעטות, ביניהן דפיקות לב חזקות ומהירות, בחילה, כאבים בחזה, קוצר נשימה, כאבי בטן או כאב ראש, תנועות מעיים מהירות, צורך דחוף להטיל שתן, טשטוש ראייה, סחרחורת או חולשה ועוד.

מחקרים שנערכו במהלך השנים האחרונות מצאו כי בשימוש נכון הקנאביס הינו יעיל ביותר בהפחתת חרדות, הרגעת מתחים, כאבים ובחילות, טיפול בבעיות זיכרון ולמידה הנגרמות מלחץ כרוני ובאופן כללי משרה הרגשת שלווה ורוגע.

דיכאון

בעוד חרדה היא מצב פסיכולוגי או פיזיולוגי בו האדם חש אי שקט, בשל מתח ודאגה, דיכאון הוא כבר הפרעה נפשית המאופיינת בדפוס נרחב ומתמשך של מצב רוח ירוד שאליו מתלווים הערכה עצמית נמוכה ואובדן עניין והנאה מפעילויות הנחשבות בדרך כלל מהנות.

גם זה בטח יעניין אותך

רבים מהמתמודדים עם יום ראשון נפגעים ממהלך האירועים בו ובימים שלאחריו עד שלוקים בדיכאון של ממש. רבים אף נאלצים לעיתים לשקר רק כדי לקבל כמה שעות של שקט ומנוחה בביתם.

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו כי שימוש נכון בקנאביס יכול להועיל רבות לסובלים מדיכאון ואף להפחית משמעותית את הסיכון להתאבדויות.

בעיות שינה

ביום שישי נוהגים רבים לצאת לבלות עד השעות הקטנות של הלילה. תופעה זו מובילה להתעוררות מאוחרת ביום שלמחרת (שבת) – מה שמקשה מאוד על ההירדמות בלילה שלפני יום ראשון. יחד עם החרדות מפני העתיד להתרחש השבוע, רבים מדווחים כי אינם מצליחים להירדם ומתהפכים במיטה עד שעולה בחוץ אור בוקר יום א’. אז הם תופסים שעתיים שינה ומתעוררים לשבוע חדש.

שינה זה לא צחוק – הקשר בין שינה טובה בלילה לבין יום מוצלח ופרודוקטיבי בבוקר שלמחרת לא נתון בספק. חוסר בשינה גורם לא רק לבריאות קלוקלת, כאבי ראש, חולשה וכו’, אלא מוביל גם לחוסר עירנות שבתורו מוביל לירידה משמעותית ביכולות הקליטה שלנו כמו גם ביכולות הייצור ורהיטות המחשבה.

עם זאת, מחקרים שנערכו בעבר מצאו כי למשתמשי מריחואנה יכולות קוגנטיביות טובות יותר, ייתכן וזאת מאחר והם ישנים טוב יותר בלילה, שכן קנאביס נמצא כמפחית סיוטים, יעיל בטיפול באינסומניה ונדודי שינה ומקל באופן משמעותי על הירדמות ושינה עמוקה ובריאה יותר.

שבוע טוב

אלו כאמור הם רק חלק מהיתרונות של הקנאביס לטיפול בתופעות הלוואי של יום ראשון. תופעות רבות אחרות הנלוות לשבוע החדש, כגון חוסר תיאבון, הפרעות אכילה, בעיות עור, בעיות זיקפה ואין-אונות, בעיות בזוגיות ועוד – בכולן יכול לעזור הקנאביס ביעילות.

מעבר לבעיות הבריאותיות ותופעות הלוואי להן הוא יכול לעזור, הקנאביס גם יעיל לשיפור ברגשות השליליים הנגרמים כתוצאה מאירועים או מחזות שונים ובאופן כללי עושה אותנו שמחים יותר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר