יונים התחממו על גג בניין וחשפו מחסן לגידול מריחואנה

מחסן לגידול צמחי קנאביס ובו 12 צמחים בוגרים ו-2 שתילים נחשף השבוע על ידי שוטרים, לאחר שהבחינו במאות יונים שהתקהלו על גג המחסן כדי להנות מהחום הנפלט ממנו. אף חשוד לא נעצר באירוע.

הגג עם קרחת השלג המפלילה
גג עם קרחת שלג מפלילה

בתחילת השנה דווח על תפיסת בית גידול קנאביס בלתי חוקי בהולנד, שנחשף לאחר שהשלג על גג הבית נמס והשאיר קרחת שרמזה על חום חריג שיוצא מחדריו.

כעת נראה שגם ללא שלג יכול החום שנפלט ממנורות הגידול לחשוף את המגדלים: על פי הדיווח מאנגליה נחשף בית גידול שכזה לאחר שמאות יונים התיישבו על גג הבניין כדי להנות מהחום הנעים.

נחשף בגלל יונים

בשונה ממקרים רגילים בהם מזהים השוטרים את אתר הגידול לפי הכוונה מודיעינית, הפעם מי שאיתר את המחסן היו לא פחות מכ-300 יונים תמימות, שהחליטו להתנחל על גג המבנה באופן תדיר, כדי להתחמם ולהנות מגלי החום שיוצאים ממנו.

יונים על גג מחסן לגידול קנאביס שנחשף
היונים התחממו על גג הבניין וחשפו את מחסן הגידול

בתוך המחסן, שמוקם במרחק של מטרים בודדים מתחנת המשטרה המחוזית בעיירה Newton-le-Willows באנגליה, הקימו המגדלים מערכת גידול מבוססת נורות לחץ גבוה (HPS) שיוצרות חום רב. החום שנפלט מהמערכת גרם לגג המחסן להתחמם ולהפוך לנקודת עצירה מושלמת עבור היונים העייפות.

לאחר מספר ימים בהם המשיכו השוטרים לראות את ההתקהלות החריגה של בעלות הכנף, מישהו בתחנה כנראה הבין שכדאי לבדוק את הסיבה, והוצא צו חיפוש במקום.

מחסן גידול קנאביס שנחשף באנגליה (14.12.15)
במחסן נמצאו 12 צמחים בוגרים ו-2 שתילים

במהלך החיפוש התגלו במחסן 12 צמחי קנאביס בוגרים ו-2 שתילים, וכן מערכת גידול הכוללת גם תעלות אוויר תעשייתיות.

אף חשוד לא נעצר במהלך החיפוש וכן לא דווח על עצורים אחרים הקשורים לפרשה. על פי הערכות המשטרה, הצמחים שנתפסו היו מניבים ייבול ששוויו בשוק השחור עומד על כ-48 אלף ליש”ט (280 אלף שקל) בשנה.

ראו עוד:
יונת דואר הבריחה מריחואנה לאסירים בכלא
“הגידול הראשון שלי” – חברה מציעה ערכות גידול קנאביס לילדים
משרד האוצר הבריטי: לגליזציה של קנאביס שווה מאות מיליונים
מפקד המשטרה שהפך לפעיל לגליזציה: “בתור שוטר גרמתי נזק”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר