טוען...

מחיר הקנאביס החוקי באורוגוואי: 2.5$ דולר לגרם מריחואנה

במטרה למנוע השתלטות של קרטלי הסמים על שוק הקנאביס באורוגוואי, תקבע הממשלה מחיר מקסימום שיעמוד על 2.5$ דולר לגרם מריחואנה.

חוק הלגליזציה ההיסטורי של אורוגוואי שאושר בפרלמנט בשבוע שעבר, קובע כי כל אזרח יוכל לרכוש מהמדינה עד 40 גרם מריחואנה בחודש. עוד נקבע כי בני 18 ומעלה יורשו לגדל עד ל-6 שתילי מריחואנה במשקל מקסימום של 480 גרם מריחואנה בשנה לשימוש עצמי. מועדוני קנאביס רשמיים יהיו מורשים לגדל עד 99 צמחי מריחואנה ולספק את תוצרתם ל-45 אנשים ולא יותר. החוק גם יאשר גידול מסחרי של קנאביס ומכירתו על ידי בתי מרקחת באופן מוסדר.

מרבית פרטיו של החוק החדש כבר ברורים, ועל אף התנגדות של האו”ם והעובדה שמדובר בהפרה של האמנה משנת 1961 הקובעת איסור על מכירת קנאביס, נראה כי לקראת חודש אוקטובר תעשה אורוגוואי היסטוריה ותהפוך למדינה הראשונה בה עוברים חוקים ללגליזציה מלאה של קנאביס.

שאלה אחת שנשארה עד כה פתוחה היא מה יהיה מחירה של המריחואנה בשוק החוקי.

לישראלים הרגילים לשלם בין 90 ל-120 ש”ח בממוצע בעבור גרם אחד של מריחואנה זה אמנם עלול להישמע כמו חלום בלתי אפשרי, אבל מומחים באורוגוואי מעריכים כי בעקבות חוק הלגליזציה החדש, מחיר הקנאביס החוקי צפוי לעמוד על 2.5$ דולר בלבד, קצת יותר מ-8 שקלים ודומה מאוד למחירו של הקנאביס הרפואי בישראל, העומד על כ-370 ש”ח בחודש בעבור 30-40 גרם בממוצע.

חוליו קלזאדה
חוליו קלזאדה, מזכ”ל וועדת הסמים של אורוגוואי

חוליו קלזאדה, מזכ”ל וועדת הסמים הלאומית של באורוגוואי, סיפר לערוץ החדשות הספרדי Univision, כי במטרה למנוע השתלטות של השוק השחור על הסחר במריחואנה וחשיש, ייקבע מחיר קמעוני הצפוי לעמוד על לא יותר מ-2.5$ דולרים בלבד.

“מטרת כל הפרוייקט הזה [לגליזציה] היא להסדיר שוק שלא היה מוסדר קודם לכן ונוהל בעיקרו על ידי קרטלי סמים וארגוני פשיעה,” אמר קלזאדה. “קביעת מחיר מקסימום ימנע מאותם ארגונים להשתלט על השוק.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר