מחיסוני קורונה למוצרי קנאביס: מדיסון פארמה החלה לשווק קנאביס

משווקת חיסוני הקורונה של חברת מודרנה בישראל, חברת הפצת התרופות מדיסון פארמה שבבעלות מאיר יעקובסון, נכנסה לפעילות בתחום הקנאביס. לאחרונה החלה בהפצת מוצר אחד של חברה קטנה ממרכז הארץ ובכוונתה להתמקד בהפצת קנאביס של חברות בוטיק

מדיסון פארמה (Medison Pharma) מפתח תקווה, אחת מחברות הפצת התרופות החזקות בישראל המעסיקה יותר מ-300 עובדים ומחזיקה כיום בבלעדיות על הפצת חיסוני קורונה של חברת מודרנה (Moderna) בישראל, נכנסה לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי, מתכוונת להתמקד בהפצת חברות בוטיק קטנות בלבד ומקווה כנראה להצליח בתחום הקנאביס יותר מבתחום החיסונים בו הפסידו בתחרות לחברת פייזר.

למגזין קנאביס נודע שהחברה, שבראשה עומד מאיר יעקובסון – בן הציבור הדתי מגבעת שמואל שייסד את החברה בשנת 1996 – קיבלה לאחרונה רישיון מהיחידה לקנאביס רפואי של משרד הבריאות להפעלת בית מסחר לקנאביס, דרכו היא כבר החלה לקלוט מוצרי קנאביס רפואי ממפעלים ולהפיצם לבתי מרקחת ברחבי הארץ.

מי שמוביל את פעילות הקנאביס במדיסון פארמה הוא אביעד בוסי המשמש כמנכ”ל חברת מדיהום (Medihome), חברה-בת של מדיסון. בוסי הגיע לתפקיד עם רקע רלוונטי בהפצת תרופות ובהפצת קנאביס רפואי בפרט כמי שהיה עד פברואר 2021 מנכ”ל חברת ההפצה הגדולה סל”א השייכת לחברת התרופות הישראלית טבע ועוסקת גם בהפצת מוצרי קנאביס.

אביעד בוסי (צילום באדיבות: אתר Port2Port)
אביעד בוסי מנכ”ל מדיהום, חברת בת של מדיסון פארמה, אחראי על תחום הקנאביס במדיסון (צילום באדיבות: אתר Port2Port)

“כרגע למדיסון יש בית מסחר שנותן שירותים לכמה חברות קטנות,” מסר בוסי למגזין קנאביס. “אנחנו לא חברת הפצה כמו החברות הענקיות וגם אין לנו שאיפות כאלה, אלא מתמקדים בהפצת חברות בוטיקיות”.

מייסד ומנכ”ל החברה מאיר יעקובסון סירב להתייחס: “אינני מדבר עם עיתונאים,” אמר.

למגזין קנאביס נודע כי בית המסחר של מדיסון פארמה עובד בינתיים עם חברת גידול קנאביס אחת בלבד, מדוקאן (Medocann) שבבעלות משפחת סלע – אסף, רמי, טל, אלון וערן – אשר נכנסו לאחרונה לפעילות בתחום ומפעילה מתקני גידול וריבוי אינדור קטנים בישוב גבעת ח”ן שבמרכז הארץ. מדיסון מפיצה עבור מדוקאן זן חדש בשם אלגרו (Allegro) מסדרת סבן (SEVEN).

מאיר יעקובסון בעלים ומנכ"ל מדיסון פארמה (תמונה: אתר "תלמוד ישראלי")
“לא מדבר עם עיתונאים”, מאיר יעקובסון, בעלים ומנכ”ל מדיסון פארמה (תמונה: אתר “תלמוד ישראלי”)

כחברה להפצת תרופות מדיסון פארמה מתמקדת מאז הקמתה בעיקר בשיווק תרופות וטכנולוגיות יקרות לחולים במחלות קשות ונדירות. היא פעילה בישראל, בקנדה, ברוסיה ובמרכז-מזרח אירופה והיא נציגתן של חברות תרופות וביוטכנולוגיה מהגדולות בעולם ביניהן אמג’ן וביוג’ן האמריקאיות וטקדה היפנית.

בעלי מדיסון, יעקובסון (57), דור שלישי למשפחה העוסקות בשיווק תרופות בישראל, ייסד בשנת 2006 ומנהל מאז יחד עם אשתו צילית, יו”ר עמותת “בת־מלך” המעניקה סיוע נפשי ומשפטי ותהליכי שיקום לנשים נפגעות אלימות במשפחה מהציבור הדתי, את פרויקט “תלמוד ישראלי” שנועד להנגיש את התלמוד ואת לימוד הגמרא לילדים.

החברה מסרה כי “מדיסון פארמה היא חברה המתמחה במחלות קשות ונדירות השמה את המטופל במרכז ורואה שליחות בשיפור חיי המטופלים. חברת מדיהום מובילה במדיסון את תחום הלוגיסטיקה השירותים והפתרונות בתחום הבריאות. למדיסון רישיון בית מסחר להפצת תרופות ולאחרונה קיבלה רישיון מהיק״ר להפצת קנאביס רפואי במסגרתו החלה לספק שרותי הפצה לבתי מרקחת עבור חברת מדוקאן.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר