מחוז ראשון בפלורידה אישר דה קרימינליזציה

מועצת מחוז פאלם ביץ’ שבמדינת פלורידה אישרה השבוע הצעת חוק לדה קרימינליזציה של מריחואנה (אי הפללה). מעתה צרכנים שיתפסו עם כמות של עד 20 גרם מריחואנה, יקבלו קנס בסך 100 דולר או שווה ערך של 10 שעות עבודות שירות, במקום מעצר.

חברי המועצה המחוזית של מחוז פאלם ביץ’ שבפלורידה, ארה”ב, אישרו השבוע (ג’) הצעת חוק לדה קרימינליזציה של מריחואנה, כך על פי הדיווח.

בדומה למחוז האריס שבמדינת טקסס, בו אושרה דה קרימינליזציה בחודש שעבר, גם במחוז פאלם ביץ’ יפסיקו מעתה השוטרים לעצור צרכני קנאביס שיתפסו עם כמויות קטנות של עד 20 גרם מריחואנה. במקום זה, יקבלו הצרכנים קנס של 100 דולר או שווה ערך של 10 שעות עבודות שירות למען הקהילה, לבחירתם.

בין השנים 2010 ו-2014, נפתחו במחוז פאלם ביץ’ 7500 תיקים פליליים בגין עבירות של החזקת כמויות קטנות של מריחואנה. נתוני הוועדה מראים כי 90% מהתיקים הסתיימו במעצר בפועל, גם במקרים בהם היה מדובר בגרמים בודדים.

מחוז פאלם ביץ’ הוא המחוז הראשון במדינת פלורידה לקבל על עצמו דה קרימינליזציה, שהייתה קיימת עד כה רק בערים ווסט פאלם ביץ’ (West Palm Beach) ומיאמי ביץ’ (Miami Beach). חברי המועצה ציינו כי החוקים החדשים תקפים רק עבור בגירים מעל גיל 18, אך לא פירטו כיצד משפיע השינוי על צרכנים קטינים.

הצעת החוק התקבלה ברוב של 4-1, כשהמתנגד היחיד להצעה היה חבר המועצה האל וואלץ’ (Hal Valeche). לדבריו, המלך שגוי מפני שמתן לגיטימציה למריחואנה עלול לגרום לבני נוער לעבור לשימוש בסמים קשים.

“אנו חייבים להבין כי לא ניתן לחוקק חוקים ולכלוא אנשים על כל דבר שהם עושים,” אמרה חברת המועצה פריסיליה טיילור (Priscilla Taylor) במהלך הישיבה. חבר המועצה סטיבן אברמס (Steven Abrams) תמך בדבריה, והוסיף כי שווה למדינה לוותר על מדיניות הענישה בכדי לא להרוס חיים של צרכנים תמימים.

צפו בכתבה:

ראו עוד :
הפצצה החשודה נתגלתה כבאנג
מכון בינלאומי למחקר קנאביס הוקם בפראג
ה-BBC ממליץ: איפה אפשר לעשן קנאביס חוקי

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי