מחבר ‘טריינספוטינג’: “המלחמה בסמים היא מלחמת אזרחים”

הסופר הסקוטי אירווין וולש, מחבר רב המכר ‘טריינספוטינג’, מתראיין לכבוד סרט ההמשך ‘טריינספוטינג 2’ שיצא לאקרנים ב-2017 ומדבר על המלחמה בסמים. “המלחמה בסמים היא מלחמה בך. זאת מלחמה באורח חיים אלטרנטיבי. זאת מלחמת אזרחים – הממשלה נגד התושבים”.

בתחילת 2017 יצא לאקרנים סרט ההמשך לאחד הסרטים המצליחים בהיסטוריה של הקולנוע, ‘טריינספוטינג’ (1996), המבוסס על ספר שכתב הסופר אירווין וולש (Irvine Welsh) . עשרים שנים לאחר הסרט הראשון ילווה ‘טריינספוטינג 2’ את אותן הדמויות כשחייהם השתנו לבלי היכר.

לכבוד הסרט החדש התראיין וולש (59) למגזין המקוון Dazed ודיבר בין השאר גם על הסמים, המלווים את עלילת הספר והסרטים, ועל המלחמה בהם אותה הוא מכנה “מלחמת אזרחים”.

“זאת לא מלחמה בסמים, זו מלחמה באנשים,” אמר. “המלחמה בסמים היא מלחמה בך. זאת מלחמה באורח חיים אלטרנטיבי. זאת מלחמת אזרחים – הממשלה נגד התושבים.”

הסרט טריינספוטינג, בבימויו של דני בויל, מגולל את סיפורם של קבוצת חברים המכורים להרואין בעיר אדינבורו שבסקוטלנד וזכה להגיע למקום העשירי ברשימת 100 הסרטים הטובים ביותר בבריטניה בכל הזמנים. אך לדבריו של וולש אין מדובר בסיפור על סמים.

“הדמויות בספר הן בני מעמד הפועלים, אנשים קשי יום שזכו להתעלמות וניכור חברתי בבריטניה,” הוא מסביר. “20-30 שנים חלפו והיום זה קורה כבר למעמד הביניים. אנשים מרגישים שהם חיים בדיסטופיה, ומה הם יעשו? התשובה פעמים רבות היא סמים.”

גם זה בטח יעניין אותך

הבמאי בויל יביים גם את ‘טריינספוטינג 2′ (T2), שיעקוב גם הוא כאמור אחר ארבעת כוכבי הסרט הראשון, רנטון, ספאד, סיק בוי ו-בגבי, אותם יגלמו השחקנים מהסרט הראשון.

הטריילר ל’טריינספוטינג 2’:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר