מחאת המטופלים: נחסמו לתנועה נתיבי איילון

במחאה על כשלון רפורמת הקנאביס הרפואי והפגיעה בהם, יצאו הבוקר (א') המטופלים לייצר פקקי ענק בנתיבי איילון, כביש 1 ובעליות לירושלים. "אנחנו מחכים לתרופה שלנו, המדינה תחכה לעובדים שלה," הם אומרים.

כפי שהבטיחו בסוף השבוע, חוסמים בשעה זו מטופלים את נתיבי איילון במחאה על כשלי רפורמת הקנאביס הרפואי – מחסור, עליית מחירים ועוד.

בשעות הבוקר נחסם לתנועה מחלף לה-גווארדיה בת"א לגמרי, כאשר בכוונת המטופלים להמשיך בנסיעה איטית עד לשכת שר הבריאות בירושלים.

מטופלי הקנאביס הרפואי חוסמים את לה-גארדיה בדרכם למשרד הבריאות

Posted by ‎הצינור‎ on Saturday, November 23, 2019

לאחר שהמשיכו בנסיעה לכיוון ירושלים הורידו אותם שוטרים מהכביש והורו להם שלא להמשיך בנסיעה. בשעה זו מנסים המטופלים להמשיך בנסיעה.

במסגרת המחאה, שכותרתה “עצרו לנו את הטיפול – נעצור להם את המדינה”, נסעו כמה עשרות רכבים יחדיו ממאהל המחאה בראש העין דרך כביש 5 אל נתיבי אייליון, שם נעצרו במחלך לה-גווארדיה.

משם מתכוונים המטופלים להמשיך בנסיעה איטית עד ירושלים על מנת לייצר פקקים לכל אורך הדרך אל משרד הבריאות. אל המחאה הצטרף הקומיקאי גדי וילצ'רסקי שקורא במגפון נגד התעלמות ממשלת ישראל מהמצב אליו נקלעו החולים.

יש גם מי שמוחים על היוזמה, למשל כתבת חדשות 12 עמליה דואק:

מחאה זו באה לדבריהם כהחרפת הצעדים לאחר שהמאהל שפתחו בקרבת ביתו של מנהל היק”ר יובל לנדשפט לא הביא לתוצאות. לדבריהם לנדשפט מתעלם מהפגיעה באלפי חולים, מהמחסור בבתי המרקחת, ומעליית המחירים החדה.

בהודעה רשמית שפרסמו המארגנים, עדן חדד ואורין פנסו, הם כותבים כי “חולים מתים, גוססים וזועקים את זעקתם ללא מענה מטעם המדינה, משלמים מאות ואלפי שקלים בחודש ועדיין לא מקבלים את איכות התרופה שהם זקוקים לה. כמו שאנחנו מחכים לתרופה שלנו, המדינה תחכה לעובדים שלה”.

עוד הם טוענים כי “הפגנות, חסימות, מחאות בקיץ בחורף, בקור ובחום, ופשוט התעלמות מוחלטת. משרד הבריאות כושל בדרך שלו בזכות אנשים שמעניין אותם הכסף ולא החיים שלנו. אי אפשר לעבור לסדר היום, אנחנו במלחמה על החיים, חייבים לעצור את הטירוף הזה. חייבים שישמעו את הצעקות ואת סבלם של החולים”.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט