מדינות מזרח אירופה נאבקות במגדלי המריחואנה

תופעת גידול צמחי קנאביס לצורך הפקת מריחואנה, חשיש ושמן קנאביס מתפשטת ברחבי מדינות מזרח אירופה והממשלות מחפשות דרכים להתמודדות.

פרוסינה רמנסקי
פרוסינה רמנסקי

"קנאביס הוא מוצר נפוץ, זול ופשוט לגידול והפקה ומהווה בעיה אמיתית לממשלות מדינות מזרח אירופה." אמרה פרוסינה רמנסקי, פרופסור באוניברסיטת "סנט סיריל" בסקופיה, עיר הבירה של מקדוניה. "אלבניה והולנד הן ספקיות הקנאביס הגדולות באירופה. רווחים ממכירות של תוצרי הקנאביס בהולנד למשל מגיעים למיליארדי דולרים בכל שנה."

הוועד הבינלאומי לפיקוח על חומרים נרקוטיים מדווח כי אלבניה, בולגריה, מקדוניה, מולדובה, מונטנגרו וסרביה מהוות מקור לתוצרי קנאביס שמועברים לכל רחבי אירופה. בוועד טוענים כי מבריחי סמים נוהגים להבריח חשיש ומריחואנה ממקדוניה בעזרת סוסים, סירות ומשאיות למדינות שכנות במזרח אירופה ומשם הלאה לכל רחבי היבשת.

בשיתוף פעולה בין חיל הים האיטלקי ושלטונות אלבניה, נתפסו השנה כבר מעל לחמש טונות של מריחואנה ובמקביל ישנם דיווחים על זני קנאביס משובחים במיוחד שעושים דרכם להולנד מכיוון הכפר לאזארת השוכן באלבניה ונחשב לבירת הקנאביס של המדינה.

לאזארת, כפר באלבניה - בירת הקנאביס במדינה
גידולי קנאביס בכפר לאזארת באלבניה

כוחות מיוחדים של המשטרה האלבנית נכנסו השבוע לכפר לאזארת וספגו מטחי יריות מתושבים שהגנו על שדות הקנאביס שלהם. השוטרים הרסו יותר מ-6,000 צמחים ועצרו מספר תושבים לחקירה.

גם במקדוניה מנוצלים שטחים רבים בצפון-מערב המדינה לטובת גידולי מריחואנה. "השטחים הריקים בגבול עם קוסובו ואלבניה מלאים בשדות קנאביס שופעים," אמרה רמנסקי. "כוחות משטרה מוסווים נשלחו לאזור לביצוע מארבים ומעצרים של מגדלי המריחואנה באזור והצליחו להחרים בשנים האחרונות מעל ל-2.5 טון מריחואנה בשווי של יותר מ-2,000,000 אירו.

סבתות מזרח-אירופאיות חוגגות בשדה מריחואנה


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט