מגלגל...

מושל וושינגטון אחרי 6 שנות לגליזציה: “הצלחה אמיתית, אני ממליץ”

הסדרה חוקית של שוק הקנאביס הביאה לפיתוח הכלכלה והעברת הוצאות אכיפה לחינוך ובריאות, כל זאת מבלי שעלה אחוז הצריכה בקרב בני נוער - כך קובע מושל מדינת וושינגטון בראיון, 6 שנים לאחר שאושרה לגליזציה.

מושל וושינגטון, ג’יי אינסלי (Jay Inslee), מסכם השבוע בראיון לאתר באזפיד תקופה של 6 שנות קנאביס חוקי בהמלצה חמה לאחרים ללכת באותו הכיוון.

כזכור בשנת 2012 אישרו תושבי וושינגטון במשאל עם את הצעת החוק ללגליזציה, והפכו בכך את מדינתם לשנייה בארה”ב, יחד עם קולורדו, שמקימה שוק קנאביס חוקי למטרות פנאי.

מאז הצטרפו 8 מדינות נוספות בארה”ב למהלך, לצד אורוגוואי וקנדה שעשו זאת גם כן. בקרוב צפויה גם מדינת ניו יורק לאשר מהלך דומה, כך לדברי מושל ניו יורק אנדרו קומו השבוע.

עם תחילת הראיון נשאל אינסלי האם הוא מעשן קנאביס. “ובכן, אני לא מעשן את זה, אבל אני מגדל את זה חוקית ויש לנו את הקנאביס הטוב ביותר באמריקה,” אמר.

אינסלי לא התכוון כנראה לכך שהוא מגדל את הקנאביס בעצמו, אלא התייחס לתעשייה המתפתחת במדינה בה הוא מושל מאז 2013.

כשנשאל האם הוא לא מעשן כלל המשיך לשמור על חוש הומור והשיב: “אני לא מעשן ברגע זה, לא הבוקר, גם לא בכמה העשורים האחרונים”.

כשנתבקש לתת עצה למובילי התכנית ללגליזציה בניו יורק אמר כי הוא ממליץ על המהלך בחום. “זה הולך ממש טוב, מדובר בהצלחה של ממש מכל הבחינות,” הדגיש.

“אנחנו מפתחים את הכלכלה, אנחנו נותנים חופש לאנשים, אין עלייה בצריכה בקרב בני נוער, אני ממליץ להמשיך ללכת בדרך הזאת כי היא מובילה לשיפורים רבים בקהילה,” אמר.

עוד פירט כי “יש פחות הוצאות אכיפה שמופנות לרדיפה אחרי אנשים שרוצים להשתמש במריחואנה, אלו יופנו לבתי ספר, חינוך לגיל הרך, בריאות ועוד. אין עלייה בפשיעה או כל התנהגות התמכרותית שנקשרת לכך. היה חשש לצריכה על ידי צעירים אבל זה לא קורה.”

לסיכום הוסיף אינסלי כי להבנתו העולם כולו הולך לכיוון לגליזציה וסיפר שהופתע מכך שהמהלך התקבל מבחינה תרבותית בקלות יתרה. “בנינו שוק מפוקח כראוי, שמפיק עבורנו רווחים במאות מיליוני דולרים,” אמר.

בנוסף הבטיח שיפעל לביטול תיקים פליליים של מי שהואשם בעבר בשימוש בקנאביס. “זו נקודה מהותית ובעוד מספר שבועות כבר תהיה תכנית לביטול רישומים פליליים שאין כל סיבה שיישארו,” אמר.

דברים אלו של מושל וושינגטון מגיעים כחודש וחצי לאחר דברים דומים שאמר גם מושל קולורדו, ג’ון היקנלופר. “הדברים מהם חששנו יותר מכל – עלייה בצריכת קנאביס אצל בני נוער ואנשים שנוהגים תחת השפעה – זה לא קרה,” אמר.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר