מורים בבתי ספר בנגב יחפשו “צמחים חריגים” על הגגות

בעקבות תפיסת 100 שתילי הקנאביס הקטנים על גג בית הספר בישוב לקיה שבנגב, הורתה המועצה המקומית למנהלי בתי הספר בסביבה למנות “מורה תורן” שיגיע למוסד מוקדם בבוקר לפני התלמידים ויחפש “צמחים חריגים”.

אתמול (ב’) דווח על פשיטת כוחות משטרה על בית ספר בישוב הבדואי לקיה, שבחיפוש קצר מצאו על גג אחד הבניינים 103 צמחי קנאביס צעירים בני כשבועיים-שלושה.

בעקבות הממצאים, שפורסמו כמעט בכל אתרי התקשורת בישראל, התכנסה המועצה המקומית לישיבת חירום, בה הוחלט לנקוט באמצעים למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד.

שתילי קנאביס על גג בית ספר
שוטרים מטפסים על גג בניין בית הספר שם זיהו 103 שתילי קנאביס קטנים

בין השאר הוחלט כי על מנהלי בתי הספר בישוב למנות ‘מורה תורן’, שתפקידו יהיה לסרוק את בית הספר מוקדם בבוקר בחיפוש אחר ‘צמחים חריגים’, כך על פי הדיווח הראשון ב’מעריב’.

מנהל מחלקת החינוך במועצה המקומית, ד”ר טלב אל-אסד, שלח בבוקר למחרת התפיסה מכתב רשמי למנהלי בתי הספר בשטח המועצה ובו דרישה למנות מן “תורן מריחואנה”, דווח.

“באחריות מנהל המוסד החינוכי למנות בעל תפקיד תורן מסגל בית הספר, שיגיע בבוקר לפני הגעת התלמידים ויבצע סריקה על הגגות ומסביב למוסד החינוכי,” הונחו המנהלים במכתב.

“בכל מקרה שבו נמצא דבר חריג, יש להזמין מייד ניידת משטרה תוך דיווח בהתאם לנהלים,” הובהר.

ראש המועצה, סאלם אבו עייש, אמר על פי הדיווח כי “מתברר שלסוחרי הסמים והבלדרים אין גבולות ואין קווים אדומים. אני מגנה בחריפות את המקרה המסוכן, בו סוחרים מנצלים מקומות בטוחים ומנצלים אותם בצורה כל כך בוטה, ובדרך הם הורסים דור העתיד ומשחיתים אותו”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר