מגלגל...

מורה נהיגה נתפס עם מריחואנה וחשיש; האם המשטרה מזייפת משקלים?

מורה נהיגה בן 50 נתפס כשלימד נהיגה לכאורה תחת השפעת קנאביס. בחיפוש בביתו נמצאו על פי הודעת המשטרה 12 גרם קנאביס, 7.9 גרם חשיש וכ-22 גרם ‘קססה’ (טבק מעורבב עם קנאביס) – אבל ממבט בתמונה שצירפו להודעה עולה חשד לזיוף משקלים.

משטרת ישראל דיווחה לפני מספר דקות על מעצרו של מורה נהיגה בן 50 שנחשד כי היה תחת השפעת קנאביס בעת שלימד נהיגה. “מורה הנהיגה נתפס ‘על חם’ בזמן שלימד נהיגה כשהוא תחת השפעת סמים,” דווח.

המשטרה לא ציינה מהיכן עלה מלכתחילה החשד שהוא נוהג תחת השפעה, אך מסרה שבעקבות כך הוחלט לערוך חיפוש בביתו.

בחיפוש בביתו בבית שמש נמצאו על פי הדיווח “12 גרם מריחואנה, 7.9 גרם חשיש וכ-22 גרם טבק בו על פי החשד מעורבבים סוג סמים שונים”.

בעוד שברור שכמויות מזעריות אלו הן לשימוש עצמי בלבד, שהמשטרה עצמה תיארה את שוויים כ”עומד על מאות שקלים” בלבד – ולמרות שהם נמצאו בביתו ולא ברשותו בעת העבודה – עוכב המורה לחקירה.

אך ממבט פשוט בתמונה אותה צירפה המשטרה לדיווח, יבחין כל מי שמכיר קצת איך נראים מריחואנה וחשיש, כי המשקלים שצוינו בדיווח המשטרה רחוקים עד מאוד ממה שמופיע בתמונה.

שקיות ראיות מריחואנה חשיש קססה
שקיות הראיות עם מעט המריחואנה החשיש והקססה – מספרים רחוקים לכאורה ממה שציינה המשטרה

כך למשל ניתן להעריך כי בשקית הקנאביס נמצאים אולי 2-4 גרם לכל היותר, בעוד חתיכת החשיש גודלה כגרם אחד או שניים לכל היותר. מעט הטבק בשקית השלישית בוודאי לא מגיע לעשרים ושניים הגרמים שציינה המשטרה בהודעתה.

הודעת המשטרה המלאה:

“לפני זמן קצר, ערכו שוטרים ובלשים של משטרת ישראל פעילות ממוקדת כנגד עבירות תנועה מסכנות חיים בהם נהיגה תחת השפעת סמים \ אלכוהול, במהלכה נתפס מורה נהיגה עת שמעביר שיעור נהיגה לתלמידה כשהוא עפ”י החשד תחת השפעת סם.”

“השוטרים שעיכבו את החשוד (שנות ה – 50, בית שמש), ערכו חיפוש בביתו, שם נתפסו סמים מסוגים שונים, בהם כ – 12 גרם ‘מריחואנה’, כ – 7.9 גרם ‘חשיש’ וכ – 22 גרם טבק בו עפ”י החשד מעורבבים סוגי סמים שונים. שווים המוערך של הסמים עומד על מאות שקלים.”

“החשוד עוכב לחקירה בתחנת בית שמש בחשד לנהיגה תחת השפעת סמים \ אלכוהול ובחשד להחזקה ושימוש בחומר החשוד כסם. כן קיבל החשוד הזמנה לדין וזימון לשימוע בפני קצין משטרה באשר לפסילת רישיונו והשבתת רכבו המשמש ללימודי נהיגה.”

“במשטרה מציינים, כי מורה נהיגה לו ישנה אחריות ישירה על נהיגתם של התלמידים נושא במלוא חומרת הדין בגין ביצוע עבירה וביחוד בעבירות מסכנות חיים. ”

“משטרת ישראל פועלת ביד קשה ובאופן גלוי וסמוי כנגד עבירות העלולות להוות סכנה מוחשית לחיי אדם ולציבור משתמשי הדרך, הן ע”י נהגים המבצעים העבירות באופן ישיר והן ע”י בעלי תפקידים וסמכויות להם ישנה אחריות ישירה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר