מוקד הקנאביס הרפואי קרס – אלפי חולים ללא מענה: "נתבע את משרד הבריאות"

מזה כשבועיים שמטופלי קנאביס רפואי מתלוננים על חוסר מענה במוקד הטלפוני היחיד שאמור לספק להם שירות. הבוקר (א') הגיע העומס לשיא כשהמוקד נחסם לחלוטין לקבלת שיחות. זאת על רקע מחדל שהוביל לכך שאלפי חולים נותרו ללא אספקה. חלקם מתכוונים לתבוע את משרד הבריאות ואולי לזכות ב-4,000 ש"ח פיצוי.

היום (א') הגיע לשיא החידלון של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק"ר) כשהמוקד הטלפוני קרס ולא ניתן כלל להתקשר לקבלת סיוע.

המוקד, האמור לספק שירות לכ-40 אלף חולים ומטופלים, אינו זמין כלל כך שכל ניסיון התקשרות מתנתק עוד בטרם החלה השיחה.

מוקד יק"ר לא פעיל
עשרות שיחות מנותקות ללא מענה במוקד יק"ר

בשעה האחרונה הגיעו עשרות פניות למערכת מגזין קנאביס – כולן ממטופלים שלא מצליחים להשיג תשובות על חידוש רישיון או המשך טיפול.

עד כה לא מספק משרד הבריאות כל תשובה או הסבר לתקלה. נציגי סגן שר הבריאות יעקב ליצמן טוענים שאינם מכירים את הבעיה ושהיא ככל הנראה נובעת מעומס.

תקלה רוחבית זו בקו הטלפון של היק"ר מגיעה דווקא בזמן שאלפי מטופלים נותרו ללא אספקת קנאביס מעל לחודש בגלל עיכובים בהעברתם מחברת 'תיקון עולם' שהודיעה על הפסקת פעילות זמנית.

למשרד הבריאות הוצעו מגוון אפשרויות שימנעו את העיכוב הצפוי באספקה הנובע ממעבר מאולץ של כ-7,000 מטופלי 'תיקון', אך שם התעקשו לנקוט בהליך ביורוקרטי מסובך יותר.

יובל לנדשפט (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)
יובל לנדשפט, מנהל יק"ר (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)

כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס בחודש שעבר ישנם כ-2,000 מטופלים שנותרו ללא אספקה כלל ועוד אלפים שמועד האספקה שלהם קרוב וסביר כי לא יקבלוה במועד.

בין המטופלים יש כבר מי שסיפר למגזין קנאביס כי בכוונתו לתבוע את משרד הבריאות על כך שנאלץ לרכוש קנאביס בשוק השחור, זאת לאחר תקדים בו זכה מטופל ב-4,000 ש"ח פיצוי לאחר שלא קיבל אספקת קנאביס רפואי בזמן ונאלץ לשלם עבור קנאביס מסוחר בלתי חוקי.

"אני כבר שבועיים ללא אספקה וקונה במקום זה בטלגרם," אומר ב', בן 40 הסובל מפוסט טראומה ומטופל מזה 4 שנים בקנאביס רפואי. "אני משלם אלפי שקלים על הקנאביס ומסתכן ברכישה לא חוקית. המינימום שהם יחזירו לי את הכסף הזה".

חולת סרטן עמה שוחחנו הודיעה כי שוחחה כבר עם עורך דין בנושא. "בהחלט נתבע את משרד הבריאות, אבל הכסף זה לא מה שעוזר לי להתגבר על הבחילות," ציינה.

כזכור לאחרונה פורסם דו"ח מבקר המדינה שהציב את היק"ר במקום הראשון במספר התלונות המוצדקות נגדו.

עשרות מטופלים דנים בנושא ברגעים אלו בפורום קנאביס בפייסבוק (כאן).


ערוצים מומלצים

ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button