5 מוצרי קנאביס רפואי מפלורידה שאין בישראל

למה בארה"ב מטופלי קנאביס רפואי יכולים להנות מעוגיות קנאביס, שמן RSO, תמציות אידוי, קפסולות ומשחות, ובישראל רק יש רק תפרחות ושמנים? משרד הבריאות מספק לראשונה הסבר רשמי לשאלה הזו, ובינתיים ביקשנו מחגית יגודה, מטופלת ותיקה שגרה בפלורידה לאחרונה, לספר אילו מוצרים זמינים לה כמטופלת שם

מדינת פלורידה בארה”ב טרם אישרה לגליזציה, ואפילו מדיניות אי-הפללה יש עדיין רק בחלק מן הערים. גם קנאביס רפואי הגיע למדינה באיחור ואושר רשמית רק בסוף שנת 2016, בין השאר בגלל מאמצים אדירים וכסף רב שהשקיעו שם בני הזוג שלדון ומרים אדלסון בניסיון למנוע כל הקלה בחוק. כמו בישראל, גם בפלורידה יש לעמוד באחת מרשימת ההתוויות כדי לקבל רישיון.

מאז, השוק התרחב ועל פי הערכות יש שם כיום מעל 200 אלף מטופלים. בשנת 2020 נמכר בפלורידה קנאביס רפואי בשווי 1.23 מיליארד דולר, שהציבו אותה במקום השלישי בארה”ב במכירות קנאביס חוקי אחרי קליפורניה וקולורדו. מכירות אלו הניבו לאוצר המדינה כ-74 מיליון דולר ממס מכירות בגובה 6%, לא כולל 50 מיליון דולר מאגרת רישוי לכ-22 חברות הפועלות בתחום.

בשונה מישראל בה המטופלים מקבלים רישיון בצורת דף נייר שמתקמט ונאבד, הרישיון לטיפול בקנאביס בפלורידה מגיע בצורת כרטיס מגנטי. בדומה לארץ, לצורך הנפקת רישיון לקנאביס יש להגיע לרופא מורשה, אבל מה שכן, יש רופאים בשפע, זמינים תמיד, והמחיר הוא 250 דולר כולל הכרטיס וללא עיכובים מיותרים.

עוגיות קנאביס אוראו סטונאו
עוגיות קנאביס רפואי “סטונאו” (על משקל “אוראו”) – זמין למטופלים בפלורידה

על הכרטיס מופיע המינון שניתן וצורות הצריכה. רק כדי לסבר את האוזן, המינון שלי הוא 420 גרמים לחודש! כמובן שהרופא רשם לי את הרישיון לאחר פגישה בהתאם למצבי הרפואי ומסמכים רפואיים רלוונטיים. הרישיון ניתן לשנה והחידוש שלו עולה 200 דולר וזה כולל מפגש עם הרופא וחידוש הכרטיס.

בעוד שבישראל מותר לחברות לייצר רק תפרחות לעישון או שמן לטפטוף תת-לשוני, צורות הצריכה המאושרות בפלורידה הן מגוונות מאוד. לי למשל אושר השימוש במגוון רחב של מוצרים:

 • תפרחות THC גבוה עד 35 אחוז (תמונה בסוף הכתבה)
 • שמן ריק סימפסון
 • תמציות לאידוי
 • מוצרים אכילים, מכיוון שאני אוהבת עוגות ליד הקפה בבוקר
 • כמובן איך אפשר בלי שוקולד בערב
 • קפסולות של CBN לשינה טובה
 • משחת THC מאלחשת כאב המסייעת מאוד לעור ומגורה ולצלקות לאחר ניתוחים
 • סוכריות “ג’לי בין” (Jelly Bean) מועשרות ב-THC בטעמי פירות וללא סוכר

שמן ריק סימפסון לרוב מאושר לחולים אונקולוגים ולמחלות חשוכות מרפא וריכוז שלו הוא מאוד גבוה – למעלה משבעים אחוז THC.

שמן ריק סימפסון
שמן ריק סימפסון עם 77% THC

בשונה ממדינתנו בה מי שמפיק שמן ריק סימפסון להבראתו הוא סוג של פושע, בפלרודיה השמן RSO נמכר באופן חופשי בדיספנסרי, מעין בית מרקחת אבל שלא כמו בארץ הוא יעודי אך ורק לקנאביס. ההתייחסות לשמן מסוג זה באמריקה היא סופר מושקעת ומוערכת.

בבוקר אני קמה לקפה עם עוגיית קנאביס רפואי בריכוזים שונים. ישנן עוגיות עם THC גבוה, ריכוזים שונים של CBD והשחקן החדש CBG. העוגיות בדרך כלל על בסיס מוצרים טבעיים, טעימות מאוד, בטעם שמזכיר חלווה או טחינה, חלקן עשויות מקקאו מרוכז, שוקולד מריר או חלב.

קפסולות ועוגיות קנאביס
קפסולות ועוגיות קנאביס
מחסניות תמציות קנאביס לעטי אידוי
מחסניות תמציות קנאביס לעטי אידוי

בכדי לשמור על הרצף הטיפולי במשך היום אני משתמשת במחסניות עם תמציות קנאביס לעטי אידוי בריכוזים וטעמים שונים, למשל בריכוז של 80 אחוז THC, שעולות 40 דולר לגרם.

בשונה מרכישת קנאביס בישראל, רכישת קנאביס בדיספנסרי בפלורידה היא חוויה מעולם אחר. שירות נעים ומקצועי אשר ניתן על ידי צרכנים בעצמם שעוברים הכשרה מקצועית ותודעת שירות שלא מביישות מלצרים במסעדת כוכבי מישלן.

חנות קנאביס בפלורידה
לא, זה לא אייפונים – כך נראית חנות קנאביס בפלורידה

רוב העמדות תמיד מאוישות, יש תמיד בין 5 ל-10 עמדות, המטופל מלווה באופן אישי על ידי נציג אישי אשר נותן לו מענה מהיר ויעיל ויש ימים של מבצעים שווים ביותר, ולא, אני לא מדברת על מבצע “שלם 1,000 שקל וקבל קססונית ושמרגו’ינט מפלסטיק מתנה” שניתנים בחלק מבתי המרקחת למטופלים בישראל.

על שולחנות התצוגה בחנות – שאפשר להתבלבל ולחשוב שהיא חנות של אפל – יש פרחים ומיצויים, אם לרגע חשבתם שראיתם שם בתמונה את האייפון החדש…

בחנות יש מבצעים שווים אשר מוזילים את הקניה באופן משמעותי, והופכים את הטיפול לנגיש יותר. בקריסמס לדוגמה היה מבצע 1+1 על כל המוצרים ובחגים שונים יש מבצעים מטורפים ממש.

סוגריות ג'לי וקרם למריחה על העור
סוגריות ג’לי וקרם למריחה על העור
שוקולד קנאביס רפואי
שוקולד קנאביס רפואי
פרחי קנאביס עם 35% THC
פרחי קנאביס עם 35% THC

מה שברור ומורגש הוא שיש תחרות על ליבו וכיסו של כל מטופל ובעניין זה אין ספק שלישראל יש הרבה מה ללמוד על תחרותיות בריאה מה היא. אתמול למשל היה מבצע ללא חגים או שום סיבה מיוחדת, קחו 3 מוצרים ב-75$ בלבד.

מחירים לדוגמה:

 • שמן ריק סימפסון עולה 100 דולר ל-2 גרם
 • קפסולות CBN עולות 30 דולר לשווה ערך ל-10 גרם
 • עוגיות THC עולות 30 דולר, גם כן שווה ערך ל-10 גרם אשר מחולקים ל 10 עוגיות 
 • תפרחות שמגיעות עד 35% THC, באריזות של 3.5 גרם, שעולות כ-55$ (או 16$ לגרם)

בשורה התחתונה, המחיר של הקנאביס יקר יותר בפלורידה מבארץ, אבל המגוון של המוצרים – כולל אחוזי THC גבוהים – לצד השירות האיכותי, בהחלט שווים לדעתי את הכסף.

חגית יגודה
היי זאת אני – בכניסה לדיספנסרי בפלורידה

ממשרד הבריאות נמסר: “הסדרת תחום הקנאביס הרפואי ה’מדיקליזציה’ – כפי שהיא נעשית כיום בישראל היא הראשונה מסוגה בעולם, ומקודמת בתשומת לב ובאחריות רבה וזאת על פי החלטת ממשלת ישראל לפעול במטרה שהטיפול בקנאביס יונגש למטופלים בדומה ככל האפשר לכל טיפול רפואי או תרופתי (ובהינתן שהגדרת הקנאביס היא ‘סם מסוכן’). הקנאביס אינו ‘תרופת פלא’ לכל מחלה, וכמו כן ברור כי לא כל מחלה-אינדיקציה רפואית נכללת במניפת ההתוויות שבשלב זה הצטבר בעניינה די מידע כדי לאפשר באופן שיגרתי שימוש בקנאביס לצורך הטיפול במחלה זו. כשם שמשרד הבריאות אינו סבור שיש לאשר שימוש בתרופה ללא תשתית מדעית מתאימה על בטיחות ויעילות, כך גם לגבי קנאביס. כפי שמשרד הבריאות לא יאשר רישום תרופה לטיפול במחלה מסוימת בלי שהוכח שהתרופה בטוחה ומסייעת לטיפול במחלה זו, כך גם לגבי קנאביס. כלומר: שיווק מוצרי קנאביס חדשים מותנה בהוכחת יעילותם ובטיחותם, באופן דומה לשיווק של תרופות חדשות ובאותו תהליך.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר