מופע הפלסטרים: האמנים ידברו, פייגלין ישיר

בהפגנת הקנאביס שתיערך הערב (21.12) היו אמורים להופיע להקת ג’ירפות לצד אמנים ולהקות נוספים. בעקבות ביטול האישור שכבר ניתן מהמשטרה, יעלו האמנים עם פלסטרים על פיהם. חברי הכנסת, בעלי חסינות פרלמנטרית, ישירו במקומם.

אחרי שכבר אישרו במשטרה את אירוע “סמים לזה סוף“, קיבלו לפני יומיים המארגנים הודעת ביטול ובה הודיעה המשטרה על איסור לקיום הופעות חיות של אמנים. בעקבות ההודעה יעלו האמנים עם פלסטרים על פיהם. חברי הכנסת, המחזיקים בחסינות פרלמנטרית, ישירו במקומם.

תמר זנדברג - מופע הפלסטרים

“בתאריך 17/4/2013, כשנותר ‘יום עבודה’ אחד לפני קיום העצרת, ביטלו לנו הרשויות במפתיע את הרשיון לקיים את ההפגנה בטענה שתנאי ההפגנה השתנו והאירוע הוא ‘הופעה מוזיקלית’ הדורשת ‘תיק רישוי עסקים’,” מספר אילן גיל, ממארגני ההפגנה. “הבהרנו לרשויות שחרף האיסור שלהם אנו נאלצים לחזור ולדבוק בתנאי הרישיון הישן שאושר לנו מזה שבועות, על פיו אנו רשאים לבמה, הגברה, תאורה והשמעת מוסיקה בכל מהלך האירוע! עוד הבהרנו את האבסורד שנוצר במצב בו יעלה אמן לבמה, ישא את נאומו ויאלץ לעמוד עם פה סגור בזמן שאנו נשמיע את השיר שלו במערכת המוסיקה כפי שאושר.”

מאחר וכל האמנים המגיעים לעצרת עושים זאת בהתנדבות למען המטרה, איש מהם לא ביטל את השתתפותו עקב הגזרה החדשה, וכך באופן ספונטני, נולד “מופע הפלסטרים הראשון בישראל“.

משה פייגלין - מופע הפלסטרים

גם זה בטח יעניין אותך

חבר הכנסת משה פייגלין שמע על ההתפתחות ותהה איך הצליחו בתוך 4 שעות הרשויות לעמוד בכל אותן הדרישות כשהיה צורך לציין את פטירתו של אריק איינשטיין ז”ל. משום כך החליט פייגלין שהוא עצמו ישיר מעל הבמה את השיר “אני ואתה נשנה את העולם” – גם לציון זכרו של אריק.

“גם רופאים שהוזמנו לשאת דברים, נאלצים לעשות זאת עם אותו הפלסטר ומאותה הסיבה,” הסביר גיל. “חרף האילוצים האחרונים אנו קוראים לציבור לבוא להפגנה עם המון אהבה ותמיכה!”

לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר