טוען...

מועדוני קנאביס פורחים בבריטניה

49 מועדוני קנאביס פועלים ברחבי בריטניה, בהם חברים נפגשים בכדי לדון בענייני גידול קנאביס, ללמוד על היתרונות הרפואיים שלו, לפעול למען המאבק ללגליזציה וכמובן – כדי לתפוס ראש.

מועדוני קנאביס מקומיים פורחים בשנים האחרונות ברחבי בריטניה והיום ישנם כבר 49 מועדונים כאלו, המאוחדים תחת ארגון האב “מועדון הקנאביס החברתי של בריטניה” (UKCSC), אשר הוקם בשנת 2011 במטרה לייצג את צרכני הקנאביס במדינה.

על פי הדיווח בגארדיאן, הארגון פועל בעיקר דרך הפייסבוק (לדף מועדון לונדון, הגדול מבין המועדונים, יש כבר קרוב ל-40,000 לייקים) ומרכז צרכני קנאביס ותומכי לגליזציה מכל רחבי בריטניה, אשר דנים בנושאים שונים החל מהמלצות לדישון נכון של האדמה, דרך רפואה עצמית בעזרת קנאביס ועד לענייני המאבק להפסקת הפללת הצרכנים.

חברי המועדונים מארגנים גם פגישות, החל מההגדולה שבהן אליה הגיעו כ-10,000 תומכים שבאו לחגוג את יום המריחואנה ב’הייד פארק’ באפריל האחרון, ועד לפגישות אינטימיות של חברים, בהן פנסיונרים, סטודנטים ואחרים יושבים ומשוחחים על ענייני דיומא.

אירוע 420 בהייד פארק לונדון
אירוע 420 בהייד פארק לונדון – 2013

“אני מניח שזה קצת כמו טעימות יין – רק עם קנאביס,” אמר לגארדיאן אורסון בון (לא השם האמיתי), ראש מועדון הקנאביס של לונדון. “אנשים מגיעים כדי להחליף דוגמיות, לנסות זנים חדשים וסתם לשוחח.”

“עבדתי הרבה מחוץ לבריטניה וראיתי עד כמה הקנאביס יכול לעזור לאלו הסובלים ממגוון מחלות,” סיפר עוד. “כשהגעתי ללונדון ראיתי הרבה אנשים שמרפאים את עצמם בקנאביס בסתר. אז הקמתי את דף הפייסבוק במטרה להביא לנורמליזציה של הקנאביס ולאחד את התומכים יחדיו.”

העובדה שגידול והחזקת קנאביס אינם חוקיים בבריטניה אינה מפריעה לחברי המועדונים להיפגש. “זה לא בלתי חוקי לדבר על קנאביס,” אומר בון. “הפתיחות היא חלק מקמפיין הנורמליזציה. החברים עצמם בדרך כלל שומרים על הפרטיות שלהם ולרבים מהם יש משפחות, עבודות נחשבות, משכנתאות מכל הסוגים וכולם כאחד מפחדים שיאבדו את הכל.”

מקור

ראו גם: סגן ראש ממשלת בריטניה: “המלחמה בסמים נכשלה”
ראו גם: מחקר בריטי: לגליזציה תניב 2 מיליארד דולר בשנה

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר