מועדון הסרט המופרע: סרטי סטלנים בסינמטק ת״א

האם גם כותבי סרטי הסטלנים, כמו גיבוריהם, עישנו כל היום בבית? מה גרם ל"בדרך לחתונה עוצרים בווגאס" לשנות את הוליווד? סינמטק ת״א וירושלים יקיימו בסוף השבוע הקרוב הרצאה על סרטי סטלנים שתסתיים בהקרנה חגיגית של סרט הפולחן פיינאפל אקספרס. מגזין קנאביס מפנק אתכם ב-3 כרטיסים זוגיים מתנה

זו בעיה גדולה להגדיר מהו סרט סטלנים, בדיוק כפי שקשה להגדיר מהי מוזיקת סטלנים. למעשה ייתכן כי כל סרט הוא בעצם סרט סטלנים כשאתה מספיק מסטול. אבל כמו כל תחום בחיים גם פה הגדירו בשבילנו את הדברים ואנחנו טוב… נזרום.

פיינאפל אקספרס - הסרט
פיינאפל אקספרס – הסרט

התעשיה אוהבת להתייחס לשני סוגים של סרטים כ׳סרטי סטלנים׳. חלקם ״סחים״ אבל עם גיבורים בעלי אופי מאוד ״סטלני״, כמו למשל הסרט "ראיון סוף" בכיכובם של ג'יימס פרנקו וסת' רוגן, סרט שגרם לאמריקאים להכנס לבהלה ולהורידו מהמסך מהחשש שצפון קוריאה תתחיל להשתולל.

הסוג השני של סרטי סטלנים עוסק בתרבות הקנאביס עצמה ובצרכניה, כמו למשל סרטם הישן והמהולל של השניים, "פיינאפל אקספרס", שמהר מאוד הפך לסרט קאלט וגם היה סרט הסטלנים הראשון לשבור את רף ה-100 מיליון דולר בקופות.

פיינאפל אקספרס - הפרח
פיינאפל אקספרס – לא הסרט…

כעת, במסגרת מפגש של ״מועדון הסרט המופרע״ בסינמטקים ת״א וירושלים, יוקדש חודש שלם לקומדיות הסטלנים הגדולות של כל הזמנים – משני הסוגים, וביניהם גם ׳פיינאפל אקספרס׳ עם סת' רוגן וג'יימס פרנקו.

בשבת הקרובה, 29.6, ייערך מפגש סטלנים חגיגי בו ידבר הבמאי אלון גור אריה על המדע הלא מדויק מאחורי יצירת סרטים אלו. האם גם הכותבים, כמו גיבוריהם (וכמובן צופיהם), עישנו כל היום בבית ולא ידעו איזה יום היום? מה גרם ל"בדרך לחתונה עוצרים בווגאס" לשנות את הוליווד? ולמה צריך לשאול שלוש שאלות כשמזמינים אתכם לאירוע סטלנים ממש שווה? בסיום המהומה תוקרן כאמור קומדיית הסטלנים הקאלט "פיינאפל אקספרס".

אלון גור אריה, במאי, תסריטאי ומרצה לקולנוע, מופיע בסדרת הרצאות מצחיקות ומרגשות על יוצרי הקומדיות ששינו את העולם בעזרת חוש ההומור שלהם. ההרצאות נערכות בכל רחבי הארץ מול אלפי צופים מידי חודש. אלון החל דרכו כאחד מיוצרי תכנית המערכונים הרדיופונית המיתולוגית "היפופוטם" ברדיו תל אביב, מאוחר יותר המשיך ככותב, במאי, שחקן ומלחין בגרסת הווידאו שלה וזכה בפרסים רבים.

מגזין קנאביס מפנק את הקוראים ב-3 כרטיסים זוגיים במתנה שיוגרלו בין המנויים על הניוזלטר של המגזין. להרשמה לחצו כאן.

לינק לאירוע סינמטק תל אביב: שבת 13:30
https://www.facebook.com/events/1458667444446246/
לינק לאירוע סינמטק ירושלים: שבת 21:30
https://www.facebook.com/events/1597110997243168/

ראו: סרטי הסטלנים הטובים בעולם

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט