מועדון אמהות הקנאביס: הגראס משתלט על המסך הקטן

סדרת רשת חדשה וקלילה מצטרפת לרשימה הולכת וגדלה של תכנים טלוויזיוניים ואינטרנטיים מבוססי וויד. עם רוח גבית של לגליזציה בארה”ב בתי התוכן והאולפנים הגדולים משחררים סדרות דרמה, קומדיות וסיטקומים עם אוריינטציה לעלה הירוק. בכולן אגב מככב המין הנשי בתפקידי מפתח. הנה הפרק הראשון בסדרה.

בשנת 2008 הלכה לעולמה הסדרה “Weeds” שבעברית נקראה “העשב של השכן” והצליחה אחרי 8 עונות במרכז המיינסטרים גם להשפיע על דעת הקהל העולמית. אחרי שזו הניחה את התשתית הראויה ניתן בימים אלו להתרשם מגל של “סדרות ירוקות” ששוטף את המסכים ומלא מעט תסריטאים שמבינים מה קורה סביבם ומגלים עולם תוכן חדש – העשוי כולו וויד.

הראשונה, “High maintenance” מבית התוכן המוביל HBO היא סדרת רשת שמספרת את סיפורו של שליח קנאביס הידוע בכינוי “הבחור” ורשת הלקוחות חובבת העשב שהוא טווה לעצמו. יחד הם מציירים דיוקן אקלקטי מאד של הצרכן הסטנדרטי, שזה כולם בעצם, כולל השכן בדלת ממול. הסדרה החלה כסדרת רשת ולאחרונה התבשרנו כי הצליחה להיכנס גם ללוח השידורים של הערוץ.

סיטקום נוסף שעלה ממש השבוע לשידור ראשון נקרא “מארי+ג’יין” והוא מגיע מבית היוצר של MTV. הסדרה זכתה למסע יח”צ אינטנסיבי בזכות מעורבותו של סנופ דוג בהפקה ומתמקדת בצמד בחורות בשנות העשרים לחייהן שמנהלות יחד שירות משלוחי וויד בלוס אנג’לס. עוד סדרה בשם “Disjointed” של נטפליקס מספרת את סיפורה של עורכת דין הפועלת למען לגליזציה וחיה את החלום כבעלת חנות לממכר וויד, בה עובד גם בנה בן ה 20 ולצדם מזכירה מעורערת בנפשה.

בנוסף לכל אלו, אם כל זה עדיין לא מספיק, גם יצרנית התוכן אמאזון מצידה לא נשארה חייבת ומשיקה סדרה בשם “Highland“, שגיבורתה נשלחת בצו בית משפט לגמילה ונאלצת בזמן זה להתגורר עם משפחתה הרחוקה שמנהלת (הפתעה הפתעה) בית מרקחת של קנאביס רפואי.

גם זה בטח יעניין אותך

אמא תביאי שאכטה

על פניו נראה שדמויות נשיות מתעכלות טוב יותר בהקשר של קנאביס וכך גם בסדרת הרשת החדשה “מועדון אמהות הקנאביס“. הסדרה עוקבת אחר פרלמנט טרחני ורווי פריבילגיות של חמש נשים אמריקאיות לבנות בסביבות גיל 40 שעסוקות בללהג על מחקרי תזונה, ילדים, ימי הולדת, אפיית עוגות, חוסר נוחות קיומית כללית ומפלט מכל המחויבויות האלו – בדמות ג’וינט ירוק ובשרני.

בדיחה חוזרת בסדרה היא כניסתו של בעלה של אחת הנשים בכל פרק לבית, לבוש בטייץ רכיבה וקסדה. הן שומעות אותו נכנס ומיד מחביאות את הוויד כמו טינאייג’ריות ולא כי הן מפחדות להיתפס, אלא כדי שהוא לא יצטרף אליהן. אורכו של כל פרק הוא כשש דקות סה”כ, והם צולמו תוך יומיים בלוקיישן יחיד.

הפרק הראשון:

https://www.youtube.com/watch?v=GFgvd6sgAKc

המהפכה לא תשודר בטלוויזיה?

נראה שהמיזוג הטבעי בסדרות אלו בין דמויות נשיות למריחואנה משקף נאמנה את מעמדן בתעשיית הקנאביס בארה”ב, בה אחוז הנשים המנהלות גבוה יותר מבכל תעשייה אחרת בארה”ב.

כמו כן ניתן לשים לב לפן היזמי המתעורר אצל הדמויות כולן, שהן בעצם אזרחים נורמטיביים שרואים בגידול ומכירת קנאביס אופציה ראויה להתפרנס בכבוד ואף מעבר לכך – לקחת חלק של ממש בתעשיית הקנאביס שהיא אינה שוק חדש, אבל בלי ספק מתפתח.

עוד אפקט בכל הסדרות הללו הוא הנון-שלנטיות של העישון. אם בעבר עישון קנאביס הצטייר כפשע שעליו משלמים בכלא, היום, לפחות לפי עולם הסדרות האמריקאי, המצב התהפך ונראה שישיבה על הספה או עם חברים בלי ג’וינט – נחשבת דווקא היא לדבר למעט מוזר.

נשאלת השאלה מתי עולם התוכן השמרני בישראל יוכל להרשות לעצמו לעשות את המעבר התפיסתי הזה משאכטה שגובלת בפלילי בעספור, לפאף עם אמא בסלון בסדרה כמו סברי מרנן. נמתין בסבלנות.

ראו עוד:
מריחואנה עושה אותן אמהות טובות יותר
תופעה בצ’ילה: אמהות מגדלות מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר