מומחים באוסטרליה: לגליזציה של קנאביס תפחית את הנזק שנגרם מאלכוהול

ראש המרכז למחקר השפעות האלכוהול באוסטרליה קורא ללגליזציה של מריחואנה. המטרה: הפחתת נזקי האלכוהול.

FARE, המרכז למחקר השפעות האלכוהול באוסטרליה (Foundation for Alcohol Research) הוא הארגון הראשון מסוגו בעולם שהוקם כדי לבחון את הנזקים הנגרמים משימוש באלכוהול בדגש על סביבתו של השותה, מה שמכונה “נזקי צד שלישי”.

פרופסור רובין רום
פרופסור רובין רום

פרופסור רובין רום, מרצה בכיר באוניברסיטת מלבורן ומי שעומד בראש הארגון, טוען שיש לבצע לגליזציה מוסדרת של מריחואנה בכדי לצמצם את הנזקים הנגרמים משימוש באלכוהול.

“לגליזציה של מריחואנה היא הדבר ההגיוני ביותר לעשות,” אמר השבוע פרופ’ רום לעיתון האוסטרלי ‘הראלד סאן’. “אנחנו נמצאים במצב בו עלינו להסתכל קדימה לעבר העתיד. אני חושב שאנחנו מוכרחים לדון בעניין הלגליזציה של הקנאביס שתתרום להפחתת הוצאות ממשלתיות על אכיפה וכן תצמצם את שוק האלכוהול.”

לראייתו של פרופ’ רום, בעולם מושלם נערים לא ישתמשו לא באלכוהול ולא במריחואנה. אך לדבריו, עדיף שצעירים ישתו אלכוהול ויעשנו מריחואנה מאשר שרק ישתו אלכוהול.

ראו גם: אלכוהול או קנאביס – אולי הגיע הזמן להחליף תחביב?

“אלכוהול הרבה יותר מסוכן מקנאביס בעיקר בגלל שהוא גורם לאגרסיביות, אלימות ואובדן קואורדינציה ומשפיע קשות על העבודה וחיי המשפחה,” הוא אומר. “קנאביס הוא אינו חומר בלתי מזיק, אבל בסופו של דבר, הוא מזיק הרבה פחות מטבק ואלכוהול, בעיקר מבחינת הנזק הסביבתי שלו.”

מחקרים שנערכו לאחרונה באוסטרליה מצאו כי מעל 39.5% אחוזים מהאוסטרלים צורכים אלכוהול באופן קבוע לפחות אחת בשבוע וכי 35% אחוזים מהאוסטרלים גם התנסו בשימוש במריחואנה.

“אם אתה מוסיף קנאביס בכמות שווה לאלכוהול, מבחינה מסויימת זה עדיף כי אתה תהיה פחות אגרסיבי,” הוא מוסיף. “עם זאת, זה יהיה רעיון גרוע מאוד לעלות על ההגה ולנהוג ברכב במקרים כאלו.”

רום טוען כי במידה ויחליטו לעשות לגליזציה של מריחואנה, עדיף לדאוג שהנושא יהיה תחת פיקוח ממשלתי ויימכר רק דרך חנויות עם רשיון מסודר ולא בסופרמרקטים וקיוסקים.

“אני יודע שרבים ירימו גבה על הדברים שלי, אבל הכל מגובה מבחינה סטטיסטית ועובדתית,” סיכם.

צפו בדיווח מאוסטרליה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר