מוזיאון קנאביס חדש בברצלונה

המיליונר ההולנדי בן דרונקרס, אשר בבעלותו מוזיאון הקנאביס באמסטרדם וחנות הזרעים המקוונת Sensi Seeds, השיק בסוף השבוע את מוזיאון הקנאביס במרכז ברצלונה.

בן דרונקרס במוזיאון הקנאביס
בן דרונקרס במוזיאון הקנאביס

מטרתו העיקרית של המוזיאון החדש היא להציג ולהסביר את הסיפור והתועלת אשר ניתן להפיק מצמח הקנאביס, אך במקביל גם לעודד ולקדם את רעיון הלגליזציה וצריכת הקנאביס. המוזיאון החדש בברצלונה הוא המשך של מוזיאון הקנאביס באמסטרדם אשר הוקם בשנת 1985 גם כן ע”י דרונקרס.

המוזיאון החדש בברצלונה ממוקם ברובע הגותי ויארח השנה לראשונה את תחרות פרסי Cannabis Culture אשר נערכת בדרך כלל באמסטרדם. השנה, באופן חד-פעמי ולכבוד פתיחת המוזיאון החדש, ייערך הטקס פעמיים – באמסטרדם ובברצלונה.

ראו: מועדוני הקנאביס של ברצלונה: ככה זה עובד

בניין המוזיאון, אשר במקורו היה ארמון מפואר ביותר, עבר שיפוץ נרחב ובחדריו הרבים ניתן למצוא חפצים ייחודיים הקשורים לתרבות הקנאביס, ציורים, מקטרות, באנגים, פסלים, פוסטרים וכו’. המוזיאון מציג גם הסברים מפורטים על תכונות צמח הקנאביס ועל השימושים הרפואיים והתעשייתיים אשר ניתן להפיק ממנו – אנרגיה, נייר, מזון ועוד ועוד.

בראיון לכבוד הקמת המוזיאון החדש הצהיר דרונקרס: “קנאביס הוא הפניצילין (אנטיביוטיקה) של העתיד וביכולתו להציל את הכדור (כדור הארץ) ע”י הפחתת השימוש בנפט, הפחתת תפוקת הפחמן הדו-חמצני (CO2) והפסקת כריתת היערות לתעשיית הנייר.”

אנו בינתיים נמתין למוזיאון הקנאביס הראשון בישראל.

בן דרונקרס במוזיאון הקנאביס באמסטרדם:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר