מוזיאון הקנאביס בניו זילנד פותח את שעריו

מוזיאון הקנאביס הראשון בניו זילנד פתח השבוע את שעריו. במוזיאון יוצגו היסטוריית הקנאביס מ-1970, מידע על תרבות הקנאביס והלגליזציה במדינה ומדריך לעישון בשיטת ה’ספוטינג’.

כפי שדיווחנו בחודש שעבר, מוזיאון הקנאביס הראשון בניו זילנד פתח השבוע את שעריו. המוזיאון אמנם בנוי מחדר אחד בלבד, אך המקימים מקווים לקדם בעזרתו את מהפכת הלגליזציה ולהפיץ את המידע החשוב לציבור.

במוזיאון יהיו ספרים וחפצים הנוגעים לסיפורו של הקנאביס והוא יתמקד בהצגת המידע הנוגע לתרבות הקנאביס של ניו זילנד, לקבוצות המחאה השונות שקמו במהלך השנים ויציג את ההיסטוריה של הצמח בניו זילנד משנת 1970 ועד היום.

לדבריו של אייב גריי, המנהל, המוזיאון הוקם כדי להוות כוח-נגד אל מול הטאבו הציבורי על הנושא החשוב. “בניו זילנד יש אחוזי שימוש במריחואנה מהגבוהים בעולם המערבי, אבל העניין הוא גם טאבו בציבור הרחב.”

“הנורמה היא שלא מדברים על זה, למרות שרוב באוכלוסיה השתמש או משתמש במריחואנה באופן כזה או אחר,” הוסיף. “לא כל מי שמגיע לכאן הוא בהכרח בעד לגליזציה, אבל המטרה שלי היא להשכיל את הציבור.”

כחלק מהשכלת הציבור, ניתן למצוא במוזיאון גם מידע על דרכים שונות לצריכת המריחואנה והחשיש, ביניהן שיטת ה’ספוטינג’ – שיטת עישון ייחודית לניו זילנד.

“זרים שמגיעים לפה אומרים שהם מעולם לא שמעו על שיטה כזו,” מספר גריי. “אתה מחמם שני סכינים ואז מוחץ ביניהם חתיכת קנאביס קטנה. כשמתחיל לעלות עשן, זה שמעשן עומד מעל העשן ובעזרת בקבוק פלסטיק חתוך קולט את העשן ושואף אותו.”

צפו בדיווח מניו זילנד:

חדשות