מגלגל...

מוותר על לגליזציה: פייגלין יפרוש תמורת קנאביס רפואי

ראש מפלגת "זהות" זונח את הבטחתו ללגליזציה כתנאי לכניסה לקואליציה וצפוי לפרוש מהמירוץ לבחירות בתמורה לרפורמה קלה בתחום הקנאביס הרפואי שגם ככה תוכננה לאחרי הבחירות, ותפקיד שר.

משה פייגלין הודיע כי יסכים לפרוש מהמירוץ לבחירות אם יקבל הבטחה מראש הממשלה לרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי אותה הוא מכנה “לגליזציה לחולים”.

“לגליזציה מוחלטת לחולים זה תנאי סף להתחלה לדיון” אמר פייגלין הבוקר (ג’) בראיון לעופר חדד ברדיו “גלי ישראל”.

בכך פייגלין מוותר על אחת ההבטחות המרכזיות שלו לבוחרים: הצבת הדרישה ללגליזציה למטרות פנאי כתנאי סף לכניסה לקואליציה.

יתרה מכך ככל הנראה הרפורמה אותה מכנה פייגלין “לגליזציה לחולים” כבר נמצאת בכל מקרה בתכניות משרד הבריאות, שאף הכין טיוטת פקודת סמים חדשה לצורך כך.

על פי הטיוטה, כפי שנחשפה בסוף השבוע, הקנאביס הרפואי יינתן במרשם רופא מומחה רק לסובלים ממחלות כמו סרטן, איידס, טרשת נפוצה, אפילפסיה וקרוהן.

מרבית המטופלים הסובלים מכאב כרוני ימשיכו על פי הטיוטה לקבל את הקנאביס לפי הנהלים הקיימים, בהתאם לרשימת ההתוויות, ואצל רופאים מוסמכים בלבד.

לצד הדרישה ל”לגליזציה לחולים” צפוי יו”ר מפלגת “זהות” לקבל מנתניהו גם תפקיד שר וכמה רפורמות בתחום הכלכלי, כמו גם כיסוי חובות של מיליוני ש”ח שנגרמו בעקבות הכשלון בבחירות הקודמות.

אמש הכחיש פייגלין את הדיווחים על כוונתו לפרוש, אך הבוקר כאמור הוא כבר נשמע אחרת: “אם באמת תגיע הצעה שבאמת אפשר לדון בה בכובד ראש – נביא אותה למתפקדים. אין שום הסכם חתום עם נתניהו, יש הרבה מאד הצעות. אתן לך דוגמא למשהו שמבחינתי זה תנאי סף להתחלה על דיון לפרישה: לגליזציה מוחלטת לחולים”.

פייגלין ודוברו בחרו לא למסור תגובה לידיעה.

עדכון (28.8): פייגלין הודיע כי הדברים שפורסמו מדויקים וכי הוא מסכים לפרוש בתמורה לרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי.

עדכון (29.8): פייגלין הודיע על פרישתו וחבירתו לליכוד, ללא ההבטחה ללגליזציה.

עדכון (29.8): נחשפו פרטי ההסכם המלאים, בהם בשורה גדולה לתומכי הקנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר