טוען...

מה עושים כשהגראס כבר לא משפיע כמו פעם?

מה ניתן לעשות כשהקנאביס שלנו כבר לא משפיע כמו פעם? מלבד הפסקה מוחלטת של העישון, שלא מתאימה לכל אחד, החלפת הזן בו נעשה שימוש נותנת את אותה התוצאה הרצויה.

בעבר פרסמנו מספר טיפים מומלצים למי שמרגיש שהקנאביס שלו כבר לא משפיע כמו פעם. בין ההמלצות דיברנו על הפסקה בצריכה או שינוי באופן הצריכה. כעת, בטור חדש שפורסם באתר האמריקני “דברים שסטלנים אוהבים“, מסביר מאט לי כיצד ניתן להתמודד עם תופעה זו.

זנים שונים – השפעה שונה

הקנאביס מצוי בטבע בזנים רבים, אשר לכל אחד מהם תכונות משלו ופרופיל קנבינואידי מיוחד, כאשר בתוך כל משפחת זנים התכונות פחות או יותר דומות. ניקח למשל את משפחת הזנים Strawberry Cough אשר כל החברים בה הם זני סאטיבה. למרות השוני שמקורו בזמני קציר שונים, חשיפה לתנאים שונים וכן הלאה, וכן השוני הבסיסי בין זן לזן במשפחה, מרבית בני המשפחה יהיו דומים באופן כללי.

עכשיו ניקח זן אחר בשם Sour Diesel. אמנם גם הוא מסוג סאטיבה, אך הפרופיל הקנבינואידי שלו שונה לחלוטין וכך גם הריח, הטעם, גוון ה”היי” ועוד קריטריונים נוספים. אם תיקחו אותו, הוא ישפיע עליכם אחרת לגמרי מהזן הקודם, ואפילו אחרת ממה שהחבר לידכם ירגיש. השוני בחוויה בין אדם לאדם נוצר מכיוון שהמערכת האנדוקנבינואידית היא אינדיבידואלית ועל כל אדם ההשפעה תהיה שונה במעט, אך גם דומה בחלק מהפרמטרים.

בצריכה תכופה של אותו הזן או זן מאותה המשפחה, שמתרחשת בעיקר במקומות בהם קנאביס אינו חוקי ונקנה מהדילר שלכם באיזו הזדמנות, המערכת האנדוקנבינואידית מתחילה “להתרגל” לאותו הפרופיל הקנבינואידי. מה שתרגישו זה בעצם ירידה די משמעותית בסטלה והרגשה שאתם בעצם לא מסטולים בכלל. באסה, לא?

הגיע הזמן להחליף זן
הגיע הזמן להחליף זן

תשאלו חבר או שניים מה עושים, וכמעט תמיד תשמעו שאין מה לעשות וחייבים להפסיק לעשן לזמן מסוים. ההפסקה מאפשרת לקולטנים במוח לעשות “הארד ריסט” ולשכוח את כל מה שהם ידעו על ההרגשה. זוהי בהחלט הדרך האופטימלית לעשות זאת וזו גם הדרך היחידה שמבטיחה תוצאות, אך אני מציע כאן דרך חלופית לחובבי הקנאביס שלא רוצים להיפרד מהצנצנת כל כך מהר.

אם לא להפסיק – להחליף

החלפה סדירה של הזן אותו מעשנים משפיעה על הקולטנים במערכת הקנאבינואידית כמעט באותה הצורה: מכיוון שלכל זן ישנה השפעה שונה והוא מכיל חומרים שונים בכמויות אחרות, המערכת לא מצליחה לסווג אותו באותה קטגוריה כמו הזן הקודם, מה שגורם לעלייה מחדש בתחושת ה”היי” שתחזיק עוד מספר שבועות. התחיל לרדת לכם שוב? תחליפו שוב וכן הלאה. נסו לשלב בין סאטיבה לאינדיקה, ולחקור משפחות מסוימות שאולי לא יצא לכם לנסות.

ראו גם: מה ההבדל בין סאטיבה לאינדיקה?

אז נכון, זה לא תמיד אפשרי, ואנו מתנצלים מראש בפני כל אלו שאינם גרים ליד חנויות קנאביס חוקיות או מקושרים לדילר רציני המקפיד על מבחר זנים מגוון, ומקווים שיגיע כבר היום שבו לכל אחד יהיה כזה ליד הבית. אם אינכם מסוגלים לקנות בחסות החוק, לפחות תנסו להחליף דילר מדי פעם, או לדחוף את שלכם להחליף חומר. לא פשוט, אבל שווה את זה.

אם לא הצלחתם להתארגן על חומר חדש, או שסתם בחרתם להפסיק לתקופה מסוימת, תעשו לעצמכם טובה ותקפידו לשתות הרבה, לעשות ספורט ולהעלות את קצב חילוף החומרים שלכם, וכך תוכלו לזרז את התהליך. על הדרך, אולי כדאי לכם למצוא איזה תחליף זמני, כי הרי כל אחד מאיתנו צריך פורקן כלשהו.

ראו עוד:
מתוך בחירה אישית: כך תפסיקו לעשן קנאביס
בלי פארש: 9 תחליפי טבק לשים בג’וינט

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר