מה הקשר בין קנאביס ושינה? דרושים משתתפים למחקר

אוניברסיטת חיפה עורכת מחקר חדש שמטרתו גיבוש מסקנות לגבי השפעת השימוש בקנאביס על שינה. שוברי קנייה בסך 100 ש"ח יוגרלו בין המשתתפים.

בעוד שקצב החיים המהיר בעולם המודרני משפיע בצורה ניכרת על השינה שלנו, מחקרים מראים על החשיבות הרבה שיש לשינה איכותית ומספקת.

בשנים האחרונות השימוש בקנאביס הופך לחוקי במדינות רבות בעולם, ובישראל השימוש בקנאביס נמצא במגמת עלייה עד כדי כך ש-27% מהאוכלוסייה הבוגרת דיווחו על שימוש בקנאביס לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.

מחקרים הראו לאחרונה כי השימוש בקנאביס תורם לשינה תקינה, אולם ממחקרים אחרים עולה כי ייתכן ושימוש ממושך (או בעייתי) בקנאביס קשור דווקא להפרעות שינה.

על מנת לבחון את סוגיה לעומקה עורכת אוניברסיטת חיפה מחקר בשיתוף עם מגזין קנאביס, בו ייבדק כיצד משפיעה צריכת קנאביס על שינה.

המחקר (כאן) נערך על ידי ד”ר שרון שניטמן וד”ר טליה גרין מאוניברסיטת חיפה, אשר קיבלו אישור מוועדת האתיקה לביצוע המחקר.

משך הזמן הצפוי למילוי השאלון הוא כ-15 דקות ובסוף הסקר מוזמנים המשתתפים בו לקחת חלק גם במחקר רחב יותר, הכולל מילוי שאלונים יומיים קצרים (2-4 דקות).

גם זה בטח יעניין אותך

מבין המשתתפים שישלימו את כל שלבי המחקר, יוגרלו חמישה שוברי קניה על סך 100 ₪ (כל אחד).

המשתתפים חופשיים לבחור שלא להשתתף במחקר, רשאים שלא לענות על כל השאלות שבשאלון או על חלק מהן, וחופשיים להפסיק בכל עת את השתתפותם.

התשובות לשאלונים ישמשו לצרכי המחקר בלבד ולא יועברו לכל גורם אחר. זהות המשתתפים תישמר סודית על ידי כל העוסקים והמעורבים במחקר ולא תפורסם בשום מקרה.

להשתתפות במחקר לחצו על קישור זה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר