מגלגל...

מה הסדרה “שובר שורות” מלמדת אותנו על המלחמה בסמים?

האם סדרת המופת “שובר שורות” (Breaking Bad) היא סתם סדרת טלוויזיה אמריקאית או שמא היא תשדיר אג’נדה ארוך ומרתק במיוחד המציג את עוולות המלחמה בסמים?

לקראת העונה השישית והאחרונה של הסדרה הפופולרית “שובר שורות“, שתעלה לשידור בארה”ב ביום ראשון הקרוב (11.8), הפיקו ארגונים אמריקניים התומכים בהפסקת המלחמה בסמים (Drug Policy Alliance ו-Beyond Bars) קטע וידאו חדש שמציג את הקשר בין הסדרה למלחמה בסמים.

בוידאו הקצר ניתן לצפות בקטעים מתוך 5 העונות הקודמות של הסדרה, המציגים את האלימות כחלק בלתי נפרד מעולם המלחמה בסמים. הוידאו משתמש באפקטים הגרפיים של הסדרה ונפתח בשאלה: “מה מגלה הסדרה ‘שובר שורות’ על המלחמה בסמים?”.

התשובה מגיעה מיד בצורת שילוב מהיר של שוטים מתוך 5 העונות המסבירים כיצד במקום לעצור את השימוש בסמים, המלחמה בהם רק מעשירה את הסוחרים והופכת אותם לאימפריות של ממש.

צפו:

“חפרנו לעצמנו בור ובו תעשייה של מיליארדי דולרים שהורסת את הקהילה ויוצרת אלימות,” אמר ג’סי לווה, מנכ”ל ארגון “מאחורי הסורגים” (Beyond Bars). “הגיע הזמן להפסיק לחפור.”

“הסדרה ‘שובר שורות’ מספרת על בחור שנסחף עמוק לתוך עסקי הסמים וגורם לעוד ועוד נזק לאנשים שמסביבו,” הוסיף. “מטרתנו היתה ליצור קטע וידאו עבור חובבי הסדרה במטרה להסביר עד כמה המלחמה בסמים היא כשלון.”

“אורגיית המוות והאלימות בסדרה הם תמונה מושלמת של תוצאותיה של המלחמה בסמים,” סיכם.

צפו בטריילר לעונה ה-6:

ראו גם: המלחמה בסמים גזענית: שחורים נעצרים פי 4 יותר בגין החזקת מריחואנה
ראו גם: המלחמה בסמים נכשלת: המחירים יורדים ככל שעולה כמות המעצרים
ראו גם: וועדת הכנסת: תקציב הרשות למלחמה בסמים יגדל פי 3

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר