טוען...

מה אם עגבניה היתה לא חוקית? שיר לגליזציה חדש

זהו סיפורו העצוב של גנן חביב בשם ג’וני שכל פשעו היה שאהב לגדל עגבניות

אם לשפוט על פי ההתפחויות הדרסטיות של השבועות האחרונים נדמה כאילו אין מנוס מכך שבעוד מספר שנים בודדות הלגליזציה תגיע גם לארץ הקודש: בליץ תקשורתי על משטרת ישראל בעקבות פרשת “הסמים והמפורסמים”, הפגנות לגליזציה מרשימות שמצליחות להוציא אלפי אנשים לרחוב ואפילו חברת כנסת אמיצה ביותר שעוד העיזה להודות שהיא עדיין נותנת איזה שאכטה מידי פעם אחרי יום ארוך במשכן הכנסת.

כנראה שהדור הבא שיצמח במדינה יעביר את רוב שנות הילדות והנעורים שלו בעולם שבו הקנאביס הוא מוצר חוקי לכל דבר ועניין, ואנחנו (בני הדור הנוכחי) נאלץ לשבת ולתאר לקטקטים את המציאות ההזויה הזו שבה צמח מוצא אל מחוץ לחוק – או שפשוט נשמיע להם את השיר על ג’וני הגנן.

שרים לגליזציה

אביב טל הוא מוסיקאי ויוצר ישראלי צעיר, שעם תום תקופת השירות הצבאי שלו חזר לעסוק במה שהוא אוהב לעשות: מוסיקה. בתחילה התמקד בעיקר בביצוע קאברים לשירים מוכרים שאותם הוא העלה לדף הפייסבוק שלו ולאתר SoundCloud (בין היתר: let it be, You’ve got a friend in me, Why’d you only call me when your high ועוד).

"זה לא שמישהו בורח - עד שמישהו רודף" אביב טל
“זה לא שמישהו בורח – עד שמישהו רודף” אביב טל

באחד מהמקרים השמיע אביב את השיר Why’d you only call me when your high לפעיל הלגליזציה המוכר עמוס סילבר שהתלהב מאוד ודחק באביב להשקיע ביצירה מקורית. הפידבק החיובי עשה את שלו ואביב קיבל מוטיבציה לעבוד על שיר מקורי משלו.

לא היה צורך ביותר מ-24 שעות עד שמילות השיר והלחן היו מוכנים להקלטה שבוצעה באולפן מאולתר בתוך מקלט. שני חברים נוספים (ביקשו להישאר אנונימיים) הגיעו כדי לתרום את מיומנותם בכלי הקשה וגיטרה בס ואביב היה אחראי על המפוחית וכמובן השירה.

בסופו של יום התקבל שיר לגליזציה מקסים ושנון – האזינו לשיר “ג’וני הגנן”:

ראו עוד: ריאלייז ליגלייז: קליפ לגליזציה חדש / שושה אוניימה וד”ר רגאיי
ראו עוד: מה אם גזר היה לא חוקי?
ראו עוד:מה אם חומוס היה לא חוקי?
ראו עוד:הקוברה השחורה – כנראה שזה הסם הגרוע בעולם

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר