מהפכה ירוקה בישראל: שנת 2012 בסימן לגליזציה?

לגליזציה - מהמוצדקות שבמלחמות ישראל

רבות כבר דובר וסופר בשנים האחרונות על בואה של שנת 2012 ועל האירועים המשמעותיים העתידים להתרחש במהלכה.
תחזיות נוסטרדמוס ובני המאיה, סרט הוליוודי על סוף העולם ודיבורים על שינוי קוסמי/תודעתי/מטאפיזי כזה או אחר שעומד להתרחש בשנה זו.
העולם כפי שאנו מכירים אותו עוד כאן כרגע (או שלא?) אבל גם אם התחזיות המעניינות לא יתממשו, לא ניתן להתעלם ממה שכבר קרה וקורה בימים אלו ממש.

פייפ מכונית משטרה

קיראו עוד: הפגנת לגליזציה בישראל – 2/10/2012

שנים של מהפכות

עונת המהפכות החלה בצפון אפריקה (לוב, תוניסיה, מצרים) והמשיכה משם לכל העולם לאחר שרבבות אנשים צפו באירועים בשידור חי באינטרנט, ראו מהפכות מתרחשות לנגד עיניהם וחשבו לעצמם “אם הם עושים את זה, גם אנחנו יכולים!”. מליוני אזרחים במדינות בכל העולם, כמו גם בישראל, יצאו לצעדות ענק והפגנות ברחבי הערים הגדולות וקראו לממשלות להחיל שינוי בסדרי העדיפויות ולחלק יותר מהנתח לאזרחים ופחות ממנו לאלו ששבעים ובפועל נמצאים מעל החוק.

נהוג להאשים את המריחואנה בכך שהיא גורמת לפגיעה בזכרון לטווח קצר אך בפועל, הזכרון הציבורי הישראלי במצב חמור כל כך שנראה שנמוך יותר אי-אפשר לרדת. כמה עדכוני חדשות על המפלצת הנוראה מאיראן או על זו שלובשת שחורים ולא משרתת בצבא, ופתאום כולנו שוכחים את הקוטג’, את מחירי הדירות, את המשכורת המביישת ואת כל אותן הסיבות שהוציאו אותנו לרחוב בקיץ 2011.

ניתן גם אולי להאשים את החורף הקיצוני ששרר השנה או את העובדה שלאנשים עובדים קשה לצאת מהבית כל סופ”ש לטיול ברחובות הערים ויש כאלו שיגידו שזו היתה בסך הכל מחאה פוליטית של השמאל. אין זה חשוב בעצם. מה שחשוב הוא שעושה רושם שהעניינים חוזרים לעניינים.

לעולם אל תוותר
לעולם אל תוותר

הארון הירוק

במקביל למהפכות – או הנסיונות למהפכה – השונים ברחבי בעולם, גם תנועת התומכים בלגליזציה של סמים ושל קנאביס בעיקר צברה תנופה עצומה בתמיכת האינטרנט שהביא לנו מחקרים מדעיים נחרצים, עדויות כתובות ומצולמות ואינספור נתונים בנוגע לעובדות שהרשויות השונות מנסות (ומצליחות) מזה זמן רב להעלים מעין הציבור, השבוי אל מול ארז טל המרצד עם שיניו הצחורות ממסך הטלוויזיה.

מחאת 2011 בקיץ שעבר החלה ביום שבת וכבר בבוקר למחרת הציב עבדכם הנאמן את אוהלו בסמוך לראשוני האוהלים שהחלו לפרוח בשדרות רוטשילד המיוזעים. לאחר מספר שעות דיונים בקבוצות שונות, נראה היה שמתגבשת לה קבוצת “הנהגה” שתוביל את המאבק. הם ישבו להם על שתי כורסאות והחלו בחלוקת הנושאים עליהם ידרשו תשובות מהממשלה. משנראה שחולקו הנושאים לכל היושבים במעגל וטרם עלה נושא הלגליזציה (לפחות של קנאביס, גם אם קצת חוששים לדבר על לגליזציה של סמים שהוכחה כמוצלחת), אזרתי אומץ ולאחר קבלת רשות הדיבור ביקשתי להיות נציג עניין הלגליזציה במחאה.

לתדהמתי הרבה (באמת שלא ציפיתי…), עלו על פני המנהיגים לעתיד הבעות מוזרות שנראו כמו משהו בין סלידה לזלזול להרגשה אחרת שלא ממש היתה ברורה לי באותו הזמן. בכל אופן החליטו החברים שהנושא איננו חשוב מספיק ולא מצדיק נציגות ספציפית.

אני מוכרח להודות שדי נעלבתי…

בתור מי שמעודכן במתרחש בעולם בתחום הקנאביס בפרט והלגליזציה בכלל, הנחתי שגם בני גילי הזועקים לצדק חברתי מודעים לפשע היומיומי נגד האנושות המתרחש לנגד עינינו כבר מעל ל-70 שנה. פרטים על העוול הנורא, השקרים, האינטרסים והאמת מאחורי נושא הקנאביס בעולם ניתן למצוא כאן באתר במאמרים רבים ולכן אחסוך מכם את התענוג כרגע.

המלחמה בסמים

2012 – שנת היציאה מהארון הירוק?

בארה”ב כבר מדברים על כך ששנת 2012 תהיה כנראה שנת המהפך בכל הנוגע ללגליזציה ונראה שגם בישראל מריחים שינוי באוויר.

ייתכן שאותם “מנהיגי מחאה” הבינו במהלך החורף האחרון כמה אבסורדי הוא האיסור בחוק על קנאביס לאחר שהדרישה הפופולרית ביותר מוועדת טרכטנברג היתה – מריחואנה חוקית. סביר יותר אולי שהשינוי נובע בעיקר בגלל התעצמותה והתאגדותה של קבוצת תומכי הקנאביס מהדור החדש בישראל של אחרי “עלה-ירוק”. ההתעצמות החלה בשתי הפגנות בקיץ 2010 שיזמה ליאורה גלבר (מנהלת עמוד הפייסבוק “עצרת המונית: לגליזציה עכשיו”) והמשיכה בהקמתה של תנועת “דור האמת” ע”י עו”ד דקל-דוד עוזר, שהצליחה במספר חודשים בודדים להביא ליותר מ-1,000 אזרחים ישראלים תומכי לגליזציה שהצטרפו למפלגות הגדולות וישפיעו בעתיד על רשימות חברי הכנסת ע”פ תמיכתם או אי-תמיכתם בשינוי חוקי הסמים.

במקביל לעבודה הנפלאה של דקל וליאורה להבאת בשורת הלגליזציה לישראל, קמו פורומים וקבוצות רבות בפייסבוק ומחוצה לו ונראה כי הקנאביס נכנס אט אט למיינסטרים. יותר ויותר אנשים כבר לא מתביישים להגיד “קנאביס” בקול רם. גם עניין הקנאביס הרפואי – שמהעדויות בשטח על נפלאותיו קשה להתעלם – עזר רבות לפופולריות הצמח והוביל לכך שב-20 באפריל 2012 צויין יום המריחואנה הרציני והמרשים ביותר שידעה מדינת ישראל עד כה.

J14 - הפגנת מחאה 2012
20.05.2012 - ישראל יוצאת לרחוב

מחר במוצ”ש (12.05.2012) תתקיים הפגנת המחאה הראשונה של קיץ 2012 בישראל ובמסגרתה יועמדו דוכני הסברה במגוון נושאים חברתיים, כלכליים ואחרים, וביניהן – לראשונה – יעמוד גם דוכן הסברה בנושא קנאביס.

הדוכן יתופעל ע”י קבוצת פורום “מדברים קנאביס” בפייסבוק שנפתחה בשנה שעברה בביתו של אילן גיל, מחבר ספר הקאלט “אבא הוריד ראש”, ובו יוצגו עובדות ונתונים על העוול שנעשה לצמח הקנאביס ולאנושות כולה בעקבות הגדרתו כבלתי חוקי.

האירוע בהחלט ראוי לציון או כפי שהגדיר זאת אילן גיל:

“היסטוריה?! ♥ כן, יש משהו בזה.. הקרח נשבר ♥
בפעם הראשונה מאז יצאה המחאה החברתית ברש-גלי לרחובות, קיבלו פעילי המחאה הכללית של ה- 12/5 החלטה אמיתית ואמיצה כראוי לאנשים שרוצים להביא לשינוי.
סוגיית הגראס, שהייתה הדרישה מספר אחת לוועדת טרכטנבג, תוצג על ידי קבוצת “מדברים קנאביס” בגלוי וכחלק בלתי נפרד מהמחאה האזרחית.
אנו כקבוצה מתכוונים להפיג את החששות של כל החוששים מדימוי של ‘סטלנים’, נקים מתחם מכובד מאוד, ונקרא לציבור להידברות חברתית-אחראית, לטוב ולרע על הנושא.
בואו לתת יד, לצמח לצמוח ולנאורות לפרוח לטובת כלל האנושות…”

מצפים לראותכם!

מפת האירוע ובה גם דוכן “מדברים קנאביס”:

מפת אירוע - הפגנת המחאה 12.05.2012

מדברים קנאביס - פלייר 1

מדברים קנאביס - פלייר 2

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר