מהיום קנאביס רפואי בחינם למטופלים בסיציליה

מטופלי קנאביס רפואי בסיציליה יהנו החל מהיום מאספקת קנאביס בחינם, בהתאם למרשם רופא. שר הבריאות של המחוז האיטלקי האוטונומי חתם בסוף השבוע על הצו.

שר הבריאות של סיציליה, אי ומחוז אוטונומי באיטליה, חתם על צו חדש לפיו יקבלו מטופלים תושבי סיציליה גישה לקנאביס רפואי בחינם. בדומה לגרמניה ותאילנד, הממשלה המקומית היא שתסבסד את עלויות אספקת הקנאביס למטופלים.

רישיון לקנאביס רפואי ניתן לקבל באיטליה במרשם רופא ואת האספקה מקבלים המטופלים מבתי מרקחת שרשאים לרכוש את האספקה מגידול מקומי עליו אחראי הצבא האיטלקי, או מייבוא מחו"ל.

איטליה הקימה ענף קנאביס רפואי עוד בשנת 2013 אך הוא לא התרחב באופן משמעותי בין השאר גם עקב "תחרות" עם שוק הפנאי שאמנם אינו חוקי ברובו אך כמעט אינו נאכף. לצד זאת תאושר בקרוב גישה חוקית למוצרי CBD באופן רשמי.

על גידול הקנאביס הרפואי המסחרי באיטליה אחראי כאמור מאז שנת 2014 הצבא האיטלקי, אך החל מהחודש שעבר עקב פסיקת בית המשפט העליון גידול קנאביס בבית הוא חוקי לכל.

הסבסוד שמספקת ממשלת סיציליה הוא עבור מוצרים שלפחות בחלקם מחירם נמוך בהרבה מבישראל, זאת לאחר מכרז שערכה ממשלת איטליה בו זכתה חברת הקנאביס הקנדית הגדולה "אורורה" (Aurora) ובמסגרתו נקבעה עלות של 6 ש"ח לגרם בלבד.

בישראל, בעקבות הרפורמה בענף, עלו מחירי הקנאביס הרפואי לשיא של כל הזמנים עד 20-30 ש"ח לגרם, לעומת 8-18 ש"ח לגרם שנקבעו במודל האסדרה הישנה. בימים אלה מנסה משרד הבריאות להטיל פיקוח מחירים אך משרד האוצר מתנגד.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט