מדריך: איך מכינים חשיש בכמות תעשייתית

מדריך הכנת חשיש בשיטת קרח יבש ומערבל בטון: כיצד ניתן לנצל ביעילות את שאריות הגזם של הקנאביס באמצעות שימוש בקרח יבש ומערבל בטון קטן

מלאכת הכנת החשיש החלה לפני אלפי שנים כאשר שיטות מסורתיות רבות היו כוללות הכאה או ניפוי של קנאביס יבש. שיטות עתיקות אלו של ניעור הטריכומות מהצמח הן בדרך כלל קשות מבחינה פיזית ועלולות להכניס מזהמים במוצר הסופי.

דרכים מודרניות להכנת חשיש מחפשות לשפר תהליך זה, מה שיאפשר בקרת איכות ויתר יעילות. הגילוי שהקפאת מריחואנה מאפשרת לטריכומות הנחשקות להשתחרר מהצמח ביתר קלות הוביל לשיטות חדשות של הכנת חשיש, המסירות את רוב המזהמים ובכך מעלות את איכות החשיש.

בקציר האחרון יצא לי לתעד הכנת חשיש באמצעות קרח יבש (CO2) בכדי לעבד כמות גדולה של פרחים ועלים. מה שהופך את התהליך הזה לשונה הוא השימוש במערבל בטון, המאפשר תוצאות מירביות במינימום זמן.

מערבל הבטון הזה אידיאלי להפרדת הטריכומות בעזרת קרח יבש
מערבל הבטון הזה אידיאלי להפרדת הטריכומות בעזרת קרח יבש

למה להשתמש בקרח יבש? קרח יבש יציב במינוס 78.5 צלזיוס. מה שאומר שזה מאוד קר, הרבה יותר קר מקרח שמשתמשים בו בשיטות מיצוי של מים, ככה שהחומר הצמחי מוקפא במהירות. למעשה, הקור העז מרסק את החומר הצמחי לחתיכות קטנות, שמשחררות את הטריכומות ומאפשרות להפרידן בקלות. אפשר להשתמש בקנאביס טרי או יבש, אין הבדל בין השניים. קרח יבש גם מחטא את התוצר, אבל לא לגמרי. חשיש שהוכן עם קרח יבש לעולם לא נגע במים ועל כן אין צורך לייבשו כלל, הסבירות שיעלה עובש נמוכה יותר והוא מסוגל לשמור על איכותו לשנים רבות.

למה להשתמש במערבל בטון? חוץ מזה שאפשר לעבד כמות גדולה של פרחים ומהר, זה גם יכול להכיל הרבה קרח יבש, בצורה יעילה ובטוחה. כמובן שלא תרצו להשתמש בסתם מערבל בטון. תהיו צריכים לקנות אחד חדש ולנקות אותו ע”י עירבול חול במשך 15 דקות בכדי להסיר את כל חלקיקי הצבע הרופפים.

גם זה בטח יעניין אותך

מה עוד צריך?

רשת שתתאים מעל פתח המערבל. הרשת שהשתמשנו בה פה היא 150 מיקרון, אשר נתנה למעט חלקיקי צמח לעבור דרכה, אבל אתם יכולים להשתמש ברשת קטנה יותר, בערך 100 מיקרון, אשר תסנן את רוב החומר הלא רצוי.

רשת ה-150 מיקרון תניב את הכמות המירבית של חשיש. אתם יכולים להריץ כמה פעמים עם גדלי רשתות שונים בכדי לראות מה עובד לכם הכי טוב. משפך פלדה מיוחד שמתאים מעל המערבל יאגור את הטריכומות שעוברות דרך המסננת.

התהליך:

כשהמערבל מוכן ונקי, מלאו אותו עם גזירים, עלים, פרחים, מה שיש, רטוב או יבש! הוציאו את הענפים הגדולים, הם יכולים לגרום נזק למסנן. אין צורך לקסס או להוציא את הענפים הקטנים. הקרח היבש יעשה את העבודה הזאת בשבילכם. הלאה, השלב הבא יהיה הוספת הקרח היבש, מומלץ להשתמש ב4-5 ק”ג בכל פעם.

מערבל ומשפך בתנוחה אנכית
מערבל ומשפך בתנוחה אנכית
קחו שקית קרח יבש וכתשו אותו עם פטיש או חפץ דומה לחתיכות קטנות, לא גדולות מכדור גולף. אתם לא רוצים חתיכות גדולות וכבדות בתערובת.

מערבל עם גזירים, עלים וקרח יבש לפני העיבוד. שימו לב שחתיכת קרח אחת גדולה מדי!

אטמו את המערבל עם המסנן והמשפך בזהירות רבה, כשאתם שמים לב שהם ממורכזים ומוחזקים בבטחה כנגד השפה. אם זה לא נעשה כראוי טריכומות ייפלו החוצה. זה מצריך קצת אימונים בכדי לוודא אטימה מוחלטת.

הלאה, הורידו את קערת המערבל ממצב אנכי למצב כמעט מאוזן. הפעילו את המערבל עד שתראו אותו קופא, בערך 3-5 דקות (התזמון הוא הכל.) אז הפסיקו את המערבל, ומקמו מחדש את הקערה ככה שתהיה נוטה מעט מאוד כלפי מטה (שלב אחד מתחת לנקודה האופקית).

שימו לב לחריץ המערבל, הוא קו אחד מתחת לאופקי בכדי לתת לטריכומות להחליק במורד המשפך.

קחו שקית קרח יבש וכתשו אותו עם פטיש או חפץ דומה לחתיכות קטנות, לא גדולות מכדור גולף. אתם לא רוצים חתיכות גדולות וכבדות בתערובת
קחו שקית קרח יבש וכתשו אותו עם פטיש או חפץ דומה לחתיכות קטנות, לא גדולות מכדור גולף. אתם לא רוצים חתיכות
גדולות וכבדות בתערובת

הפעילו שוב את המערבל. בשלב זה, הטריכומות מחליקות במורד המערבל. אתם לא רוצים שהזווית תהיה חדה מדי מכיוון שהחומר הצמחי יידחף במסנן חזק מדי מה שיגרום לחומר הצמחי להיעשות אבקה ולעבור את המסנן ביחד עם הטריכומות. זה אחד מהטריקים להימנע מכניסה של יותר מדי חומר צמחי לתוך החשיש.

הטריק האחר הוא לא לתת למערבל לעבוד יותר מדי זמן. יותר מ10 דק’ עבודה (סה”כ) ואתם עשויים לקבל חשיש באיכות ירודה. שחקו עם זה כדי לראות מה עובד בשבילכם.

מערבל עם גזירים, עלים וקרח יבש לפני העיבוד. שימו לב שחתיכת קרח אחת גדולה מדי!
מערבל עם גזירים, עלים וקרח יבש לפני העיבוד. שימו לב שחתיכת קרח אחת גדולה מדי!

לאחר מכן עצרו את המערבל והרימו את הקערה למצב אנכי. הסירו בעדינות את המשפך כשהמסננת עדיין מחוברת אליו. זהירות! אל תתעסקו עם המשפך יותר מדי זמן כי המתכת מאוד קרה ועלולה לגרום לכוויות קור. עדיף פשוט להניח את המשפך על השולחן.

טפחו על המסננת כדי לנתק את הטריכומות שאולי דבוקות אליה. הסירו את המסננת בעדינות, בעודה נשארת מעל המשפך ככה שהטריכומות שדבוקות לקצוות ייפלו לתוכה. הלאה, השתמשו בכרטיס לגרד הטריכומות שנדבקו לקירות המשפך, כדי שכולם ייפלו לתחתית.

שימו לב לחריץ המערבל, הוא קו אחד מתחת לאופקי בכדי לתת לטריכומות להחליק במורד המשפך.
שימו לב לחריץ המערבל, הוא קו אחד מתחת לאופקי בכדי לתת לטריכומות להחליק במורד המשפך.

ברגע שזה נעשה אתם יכולים למקם את המשפך מעל למיכל ולפתוח אותו, ולאפשר לכל הטריכומות לצאת. בנקודה זו אתם יכולים להשתמש בתוצר זה זה כקיף (kif) לעישון או להוסיף למאכלים, או שאתם יכולים לדחוס אותו לכדי חשיש.

הסירו את המסנן בעדינות בכדי להימנע מאיבוד טריכומות.
הסירו את המסנן בעדינות בכדי להימנע מאיבוד טריכומות.

לאחר מכן, תוכלו להרכיב את היחידה מחדש ולחזור על התהליך. אתם יכולים להרכיב מסננת אחרת כדי לקבל איכות שונה, אבל ההרצה הראשונה היא הטובה ביותר. תמיד תריצו עוד פעם, תקבלו כמעט את אותה כמות בהרצה השנייה לעומת הראשונה!

לכשסיימתם עם ההרצה הזאת, אתם יכולים לזרוק את השאריות. אתם אולי תרצו לעשות שימוש חוזר בקרח היבש שנשאר. אם תטו את המיכל בדיוק במידה הנכונה, ואז תפעילו את המערבל, החומר הצמחי הקל יישפך מעצמו כשהקרח היבש יישאר בתחתי המיכל. אם לא, הכל פשוט ייפול החוצה, ואז תהיו צריכים לברור את הקרח היבש מתוך השאריות בכדי לעשות בו שימוש חוזר. אתם יכולים להשתמש בדלי של 95 ליטר עם רשת 6 ס”מ מעליו בכדי למחזר את הקרח היבש הנותר. זיכרו, קרח יבש יקר בכמויות גדולות, אז לא תרצו לבזבז אותו.

ביחידה הזו יש גם חלק בתחתית המאפשר לכם לדחוס אותו לחשיש בעודו במשפך.
ביחידה הזו יש גם חלק בתחתית המאפשר לכם לדחוס אותו לחשיש בעודו במשפך.

התהליך כולו יכול לקחת כחצי שעה להרצה כפולה. אני ממליץ לבצע את התהליך בחוץ, עם הרבה מקום מסביב למערבל בשבילכם לזוז. נראה ששיתוף פעולה של שני אנשים יהיה יעיל יותר, במיוחד כשמסירים את המשפך, אבל גם אדם אחד יכול לעשות את זה.

7 גרם של חשיש דחוס
7 גרם של חשיש דחוס
אתם אמורים להיות מסוגלים לעבד 4-5 ק”ג בשעה. ההרצה הזאת הפכה 7 ק”ג גזירים ועלים של סאור דיזל ל-300 גרם קיף. מצאתי שהחשיש בתהליך הזה יצא עם טעם מאוד נקי ועישון חלק. זאת למרות, שהשתמשתי במסנן 150 מיקרון שאפשר למעט חומר צמחי להיכנס. דחסנו את האבקנים לכדי 7 גרם של לבנות חשיש עגולות. הכי טוב לשקול לפני הלחיצה רק כדי להיות בטוחים.

טיפים: במידה ואתם דוחסים לחשיש עם הדוחס שבו השתמשנו, אל תכניסו יותר מ12 גרם או שיהיה לכם מאוד קשה לדחוס את זה ביד. דבר נוסף – מומלץ לצפות את פנים המדחס עם מעט שמן זית בכדי לוודא שהחומר לא יידבק לדפנות.

צפו בסרטון הדרכה להכנת חשיש באמצעות קרח יבש ומערבל בטון:

תודה רבה ליאיר סגל על תרגום המאמר
פורסם במקור במהדורה הדיגיטלית של המגזין ICMAG

ראו עוד: מחקר ישראלי בדק: כמה THC יש בחשיש שלכם?
ראו עוד: חשיש מסביב לעולם
ראו עוד: צפו: כך נראים שדות הקנאביס של לבנון
ראו עוד: “ספר החשיש הגדול” – איפה נמצא החשיש הטוב בעולם?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר