גיוס כספים למחקר קליני על קנאביס כתרופה לסרטן

צוות מדענים מספרד פתח קמפיין מימון המונים לגיוס 65 אלף יורו לצורך מחקר קליני חדש וראשון מסוגו שיבדוק את פוטנציאל הקנאביס כתרופה לסרטן. “הדרך היחידה להוכיח שקלנבינואידים יש יכולות אנטי סרטניות בבני אדם באופן שיתקבל על ידי הקהילה הרפואית, הוא באמצעות מחקר קליני מקיף,” אומר לנו מנהל המחקר.

צוות מדענים מספרד בראשותו של המדען וחוקר הקנאביס פרופסור גיירמו ולסקו (Guillermo Velasco), החל לאסוף מימון עבור מחקר קליני חדש, שנועד לבדוק את פוטנציאל השימוש בקנאביס כתרופה לחולי סרטן.

קנאביס לטיפול בגידולים במוח

המחקר החדש, שלצורך הקמתו נדרש תקציב מינימלי של כ-285 אלף יורו, מיועד לבדוק את יעילות הטיפול בקנבינואידים פעילים (בעיקר THC ו-CBD) לצורך חיסול תאים סרטניים וגליומות קדם סרטניות במוח.

למרות שיכולותיו של הקנאביס להילחם ואף לחסל תאים סרטניים מוכרת לעולם המדע ואף קיבלה הכרה רשמית של מכון הסרטן האמריקני, המצב הקיים בשטח הוא שהקנאביס טרם מוכר כתרופה רשמית, זאת מאחר והוא טרם קיבל אישור של מחקרים קליניים תקפים. הייחוד במחקר נמצא בקבוצת ביקורת שתטופל בפלסיבו (תרופת דמה) – תנאי הכרחי מקדים שטרם היה קיים במחקרים שנערכו על צמח הקנאביס.

מסע האופניים השנתי - מירוץ 420 לגיוס כסף למחקר קנאביס וסרטן
מסע האופניים השנתי סייע בגיוס מעל 210 אלף יורו

“מחקרים רבים מראים כי לקנבינואידים ישנן תכונות אנטי סרטניות, ודו”חות של מטופלים עצמאיים תומכים בראיות אלו,” מסר פרופ’ ולסקו בראיון קצר עם מגזין קנאביס. “עם זאת, הדרך היחידה להוכיח שתרופות מבוססות קנבינואידים פועלות באופן אנטי סרטני בבני אדם, בצורה שתתקבל על ידי הקהילה המדעית והרפואית, הוא באמצעות מחקר קליני מקיף.”

מלבד הוכחת היכולת הטיפולית של הקנאביס, שואף צוות המחקר לקדם את השימוש בקנבינואידים טבעיים כתחליף מלא לתרופות הסטנדרטיות הניתנות לחולי סרטן. “קנאביס הוא צמח טבעי, שמראה תוצאות טובות בהרבה לעומת הטיפולים הסטנדרטיים, וכן מציג יכולת אקטיבית במלחמה במחלה,” מסרה לנו נטלי ג’ונק (Natalie Jonk), חברה בצוות המחקר.

המחקר עצמו אמור להתחיל כבר בסתיו 2016 ולהימשך כ-3 עד 4 חודשים (עם תלות ביעילות הטיפול). נכון להיום ייערך המחקר ב-6 בתי חולים בספרד ויכלול כ-40 משתתפים במחזור הראשון.

תקציב במימון המונים – תמכו בחקר הקנבינואידים

מתוך התקציב הדרוש, הצליחה קבוצת המדענים לגייס עד כה למעלה מ-210 אלף יורו באמצעות מסע האופניים שהחל בשנה שעברה והפך מעתה לאירוע שנתי חוזר.

חולצת תמיכה במחקר קנאביס כטיפול בסרטן
התמורה שתקבלו עבור תרומה של 25$ – חולצת תמיכה בפרוייקט

כדי לגייס את שאר התקציב הדרוש, פתחה קבוצת המדענים פרויקט גיוס המונים בפלטפורמת ‘Walacea’, הפועלת לגיוס תקציבים עבור פרויקטים מדעיים. סך הגיוס של הפרויקט עומד על 65 אלף יורו, מתוכם גויסו עד כה 3,255 יורו בלבד. עם זאת, נותרו לתהליך הגיוס עוד 33 ימים והצוות המדעי אופטימי לגבי סיכויי ההצלחה.

מכיוון שמדובר בכסף המושקע לצרכי מחקר ולא בפרויקט שמטרתו להפיק מוצר חדש (כמו באתר ‘הדסטארט’ למשל), מרבית הרווח מהתרומה לפרויקט היא העזרה לקידום התהליך המדעי, וכן תמיכה במטופלי קנאביס רפואי בכל העולם, אך מלבד זאת כולל הפרויקט מספר “תמורות” כמו בכל פרויקט מימון המונים.

מרבית התמורות בפרויקט הגיוס מיועדות לקהל הספרדי (כרטיסים לכנסים מקצועיים למשל), כשהתרומה המומלצות ביותר לתומכים מישראל היא בעבור 25 יורו (תמורה: חולצה של מירוץ האופנים). תומכים בעלי זיקה לרכיבה אתגרית שיהיו מעוניינים להשתתף במירוץ עצמו (16-20.5.16) שיתקיים בסלובניה, יכולים לעשות זאת על ידי תרומה של 500 יורו.

לתרומה לחצו כאן.

צפו: צוות המדענים מספר על המחקר החדש

ראו עוד:
מחקר: CBD הורג ומונע סרטן השד
קנאביס רפואי: 10 יתרונות מבוססי מחקר שחייבים להכיר
חולה סרטן קיבל 18 חודשים לחיות: “הקנאביס ריפא אותי”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר